• info@ffr.org.ua

Разом пишемо звіт в ООН

Вже цілих 10 років як Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права осбі з інвалідністю.

Вона є частиною нашого законодавства, обов язковою до виконання, потужним інструментом для поліпшення життя майже 3 мільйонів укранок_ців з інвалідністю.

Але чи це так? Чи впливає Конвенція на наше життя? Чи користуємося ми її нормами щодня? Чи маємо ті права, які вона гарнатує? І чи вміємо та можемо захистити свої права людини?

Щоб дізнатися про реальний стан речей та надати інформацію щодо дійсної ситуації з виконанням Конвенції ООН про права осыб з ынвалыдныстю в Україні ми запитуємо вашу думку та просимо поділитися інформацією, яка відома вам.

Кожні 5 років Україна звітує в ООН щодо виконання Конвенції. Зазвичай це закритий процес, влада показує, що вона - «молодець», а голоси самих людей з інвалідністю залишаються непочутими.

Ми хочемо змінити таку ситуацію. Ми хочемо, щоб в ООН почули про справжній стан речей і дізналися про найболючіші для людей з інвалідністю випадки порушення прав людини.

У 2020 році команда ГО “Боротьба за прва“ готуватиме альтернативний звіт в ООН щодо виконання Конвенцыъ. І ми прагнемо зробити це разм зі спільнотою людей з інвалідністю. Ваші відповіді не лише допоможуть нам зрозуміти, наскільки добре чи погано Україна виконує свої завдання, але й зможуть потрапити до самого тексту звіту, і ви станете співавторм_кою цього важливого документу, а ті з вас, хто нададуть найбільш детальну та вагому інформацію, отримають шанс бути почутими під час оприлюдненння звіту в штаб-квартирі ООН в Женеві.

Ми дуже хочемо, щоб Конвенція почала працювати не лише для чиновників та приближених, які отримують кошти на її начебто реалізацію, а й для усіх людей з інвалідністю, для забезпечення прав яких вона і створювалася на міжнародному рівні.

Ми даємо змогу долучитися до підготовки Альтернативного звіту в ООН, який вперше писатиметься всіма бажаючими, прозоро, відкрито та чесно. Звіт буде представлено в Женеві теж самими людьми з інвалідністю, а не тими, хто звик використовувати їх для власних корисливих цілей, нібито представляючи наші інтереси.

Згідно Конвенції ООН люди з інвалідністю мають такі права:

Отже, пропонуємо відповісти на запитання:

Люди бідкаються, влада розводить руками, а люди з інвалідністю фактично не мають прав, які гарантує Конвенція
Влада декларує, що вона все робить, але люди з інвалідністю найчастіше не можуть реалізувати свої права
Деякі права люди з інвалідністю хоч і з перешкодами, але можуть реалізувати
Права людей з інвалідністю дотримуються. Порушення інколи трапляються, але порушники завжди притягуються до відповідальності
Люди з інвалідністю користуються своїми правами вільно та безперешкодно

Опитування здійснюється в межах проекту "Fight for Rights: зміцнення захисту прав людей з інвалідністю в Україні", який виконується ГО "Боротьба за права" за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні