• info@ffr.org.ua

Лідерковий challenge

Категорія
Літак

Дівчата та жінки з інвалідністю стрибнуть з парашутами, щоб привернути увагу до прав жінок.

Жінки з інвалідністю складають 19.20% жінок світу та 60% людей з інвалідністю. Якими ці показники є в Україні - невідомо, бо наша держава не веде статистику, дезагреговану за статтю, віком, типом інвалідності. І це точно не сприяє соціалізації та руйнуванню радянських стереотипів, що людей з інвалідністю немає. Чому важливо привертати увагу держави та соціуму до жінок з інвалідністю, розповідають активістки громадської організації “Боротьба за права”

“Стрибок є важливим руйнуванням стереотипів про жінок с інвалідністю, про неспроможність та “обмежені можливості”. Жінки з інвалідністю піддаються множинній дискримінації з боку суспільства і не є видимими для держави. Для цього ми вирішили кинути виклик самим собі і суспільству та показати, що жінки з інвалідністю здатні на більше, ніж від них очікують”. Тетяна Герасимова проектна менеджерка ГО Боротьба за права

Вже чотири роки організація бореться проти гендерних стереотипів та стереотипів про “нещасних” людей з інвалідністю, які потребують тільки жалю і благодійності, показуючи оточуючим та самим людям з інвалідністю, що вони здатні на більше. Так, наприклад, 7 найкращих випускниць першої школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю “ЛІДЕРКА” в лютому-березні 2020 року пройшли стажування в органах державної влади і довели, що жінки з інвалідністю можуть і мають бути у владних структурах.

Говорити про включення жінок в політичну участь зараз особливо важливо. Напередодні місцевих виборів організація Боротьба за права працює над тим, щоб права людей з інвалідністю враховувались, бо це є вагома частина виборців.

“Стрибки з парашутом - не єдиний спосіб, яким ми намагаємось привернути увагу як держави так і суспільства до проблем жінок з інвалідністю. Також ми готуємо доповіді та звіти в рамках міжнародних механізмів захисту прав людини щодо не/виконання державою тих чи інших зобов'язань щодо жінок. Наприклад, у жовтні 2020 разом з іншими правозахисними організаціями ми відправляємо в Комітет ООН альтернативний звіт по виконанню державою Конвенції про права людей з інвалідністю. У документі ми не тільки перелічуємо проблеми, але у вигляді чітких рекомендацій пропонуємо шляхи до їх вирішення. Ми сподіваємося, що держава прислухається до наших рекомендацій та у співпраці з громадянським суспільством зможе практично їх реалізувати”, - ділиться Ірина Текучова, аналітикиня ГО “Боротьба за права”.

Ми готові гучно заявити про себе!

Стрибок з парашутом відбудеться 4 жовтня о 9:00 на аеродромі Бородянка. Акредитація для преси: писати liketatyana@gmail.com Таня Герасимова З інших питань: info@ffr.org.ua

Активність стала можливою за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

А також, завдяки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

В мережу
No