• info@ffr.org.ua

інклюзія

Намагалася не плакати голосно, або Як людям з інвалідністю сходити до лікаря?

«Я тільки зараз усвідомила, як це жахливо, що ти навіть у гінеколога не можеш сказати про свої проблеми, щоби сторонні не дізналися», – сказала мені близька подруга, коли я розповіла їй свою історію.

Проблеми почалися, щойно двері кабінету зачинилися. Виявилося, що піднятися на крісло без сторонньої допомоги з такою інвалідністю, як у мене, – неможливо.

«Абортування» інклюзивної культури

«Неможливо передати якість кадру словами. Як і красу світу, від якої відмежовані незрячі люди». Такий був коментар одного експерта з культури, коли він дізнався про звукопис кінопродукції в Україні для людей з порушенням зору. І цим коментарем можна, на жаль, підвести риску під десятирічною боротьбою людей з інвалідністю за свої культурні права. В чому причина того, що як держава, так і суспільство часто не тільки не розвивають, але ще й не дають можливості (інколи несвідомо) розвиватися інклюзивній культурі в країні на належному рівні?    

Вебінар «Разом пишемо звіт в ООН»

Запрошуємо учасників/ць мережі Fight For Right взяти участь у навчальному вебінарі «Разом пишемо звіт в ООН».

Наступного року Україна звітує в ООН про стан виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю. Для того, щоб Комітет ООН отримав об‘єктивну та всебічну інформацію про дотримання прав людей з інвалідністю, ГО «Боротьба за права» та партнери наразі займаються підготовкою альтернативного звіту. До його написання може долучитися кожний та кожна.  Навіщо та як саме можна долучитися розкажуть під час вебінару тренерки Федорович Ірина та Текучова Ірина. А ще ви дізнаєтесь:

Вебінар “Алгоритми правозахисних дій”

Запрошуємо  випускників/ць курсу «Захист прав людей з інвалідністю» взяти участь у практичному вебінарі - “Алгоритми правозахисних дій” 14 квітня о 16:00. 

Разом із експертками Fight for Right ми на прикладі однієї проблеми - випадку про пошук інформації про доступний транспорт у місті Харкові, - розглянемо універсальний алгоритм дій активістами задля вирішення тієї чи іншої проблеми в сфері прав людей з інвалідністю. 

Для участі заповніть форму тут.

Денис Іванченко: «Проблема полягає в тому, щоб подолати страх»

Ми з Денисом знайомі вже декілька років. Познайомилися у Фейсбуці, коли я шукала собі другого коректора і редактора для одного з видавничих проектів. Ми колеги з філологічною освітою, що, як і спільна праця, допомогло досить швидко подружитися. Як і відкритість і впевненість Дениса вкупі з гострим і своєрідним його гумором. 

інклюзія

Паралімпієць Андрій Демчук і п’ять секретів його успіху

Мене звати Андрій і я буду вашим гідом у темі прав людей з інвалідністю...", – так Андрій Демчук у короткому відео розпочинає своє знайомство із слухачами правозахисного курсу на Prometheus.

Андрій, маючи ампутовану ногу, руйнує всі стереотипи про "залежних, нещасних, неспроможних на успіх" людей з інвалідністю...

Щоденник Лідерки: Стажування в Секретаріаті Омбудсмена

Матеріал підготовила Юлія Миронюк, випускниця школи політичної участі ЛІДЕРКА.

 

За звичкою почала писати статтю про своє тижневе стажування у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, але для аналітики тижня виявилось замало, а от вражень – доволі. Так вийшов офіційно перший мій блог. І почну, напевно, з кількох слів про себе.

Виборчий Кодекс України: чого не треба очікувати виборцям з інвалідністю?

В рамках підготовки Альтернтавного звіту в ООН щодо виконання державою Конвенції про права людей з інвалідністю ГО «Боротьба за права»  здійснила аналіз нового Виборчого Кодексу України та опублікувала аналітичну записку з рекомендаціями щодо покращення виборчих процедур. Основними «больовими точками» виборчого процесу для людей з інвалідністю в рамках Кодексу залишаються:

Відсутність права голосу у виборців, які визнані судом недієздатними.

Доступ до культури: найцікавіші музеї, адаптовані для незрячих дітей

“Коли нам сказали, що йдемо в музей дивитися картини, я іронічно подумала: “Ну, клас, мабуть, буде цікаво…””.

Так почала свою розповідь Тетяна Антоненко про знайомство з Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Випускниця Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я. П. Батюка в Києві багато подорожує, цікавиться мистецтвом. Але з картинами та живописом загалом обізнана мало. Дівчина каже, що для неї, у якої інвалідність із зору, таке мистецтво зазвичай недоступне.

Апробація артальбомів "Скарби культури. Україна" та "Скарби культури. Світ"

Команда ГО "Боротьба за права" завітала в три школи-інтернати, де навчаються діти із порушенням зору в Київській, Львівській та Івано-Франківській областях, щоб поспілкуватися із школярами на тему культури та дізнатися їх думку щодо тактильних артальбомів "Скарби культури. Україна" та "Скарби культури. Світ". Загалом було опитано 90 дітей щодо формату книг, розміру зображень, складності описів до творів та інше. Усі побажання та зауваження школярів були враховані під час друку наступних експемплярів артальбомів.