• info@ffr.org.ua

культура на дотик

Доступ до культури: найцікавіші музеї, адаптовані для незрячих дітей

“Коли нам сказали, що йдемо в музей дивитися картини, я іронічно подумала: “Ну, клас, мабуть, буде цікаво…””.

Так почала свою розповідь Тетяна Антоненко про знайомство з Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Випускниця Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я. П. Батюка в Києві багато подорожує, цікавиться мистецтвом. Але з картинами та живописом загалом обізнана мало. Дівчина каже, що для неї, у якої інвалідність із зору, таке мистецтво зазвичай недоступне.

Презентація тактильних артальбомів: мистецтво на дотик

5 примірників альбомів вартістю близько 20 тис. грн кожен безкоштовно передадуть в найбільші центри, де навчаються незрячі діти. Київ. 15 жовтня. УНІАН. В Україні вперше створили тактильні альбоми для незрячих про вітчизняну та світову культуру. Про це координатор громадської організації "Боротьба за права" та проекту "Скарби культури для всіх людей" Юлія Сачук повідомила під час прес-конференції в УНІАН.

Скарби культури України й світу зможуть побачити незрячі люди (анонс)

15 жовтня о 14-30 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Скарби культури України й світу зможуть побачити незрячі люди». Мати можливість насолоджуватися мистецтвом – право кожної людини. Тактильні арт-альбоми «Скарби культури. Україна» та «Скарби культури. Світ» дадуть змогу людям з порушеннями зору в Україні ознайомитися з мистецькими скарбами з експозицій українських музеїв.

Доступна культура, кіно та імплементація Марракеської угоди: в ООН заслухали перелік запитань від ГО "Боротьба за права" до України

6 - вересня 2019 року - без сумніву важливий день для людей з інвалідністю в Україні. Комітет ООН по правах людей з інвалідністю заслухав на 22-й сесії доповіді громадянського суспільства по виконанню Конвенції про права осіб з інвалідністю. Представниці ГО "Боротьба за права" Юлія Сачук та Вікторія Лучка мали можливість представити ООН в Женеві перелік проблемних запитань до України щодо культурної недоступності, гальмування ратифікації Марракеської угоди, обмеженого доступу до інформації.