• info@ffr.org.ua

виборчі права

Виборчий Кодекс України: чого не треба очікувати виборцям з інвалідністю?

В рамках підготовки Альтернтавного звіту в ООН щодо виконання державою Конвенції про права людей з інвалідністю ГО «Боротьба за права»  здійснила аналіз нового Виборчого Кодексу України та опублікувала аналітичну записку з рекомендаціями щодо покращення виборчих процедур. Основними «больовими точками» виборчого процесу для людей з інвалідністю в рамках Кодексу залишаються:

Відсутність права голосу у виборців, які визнані судом недієздатними.

Презентація дослідження «Play off виборчої ліги: держава проти людей з інвалідністю»

 27 грудня в УНІАН відбулась прес-конференція на тему:  «Ювілей Конвенції про права осіб з інвалідністю: 10-річчя недотримання виборчих прав. Презентація дослідження «Play off виборчої ліги: держава проти людей з інвалідністю». У 2009 році  Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю і зобов’язалась, окрім іншого, забезпечити доступність виборчого процесу для людей з інвалідністю. За 10 років державі вдалося:  

- Не забезпечити таємне та особисте голосування для людей із порушенням зору;

10 уроків про політичні права молоді з інвалідністю - шпаргалка для вчительської спільноти

“Шпаргалка для вчительської спільноти: 10 уроків про політичні права молоді з інвалідністю” створена командою ГО “Боротьба за права” в межах проекту “Моя участь важлива” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США, щоб підвищити обізнаність молоді з інвалідністю про політичні права та надихнути брати активну участь у політичному житті країни як на місцевому, так і на національному рівнях.

Тренінги для молоді з інвалідністю у Вигоді, Жовкві та Львові

В межах проекту “Моя участь важлива” відбулися тренінги із політичної участі для молоді з інвалідністю у Вигодському навчально-реабілітаційному центрі Івано-Франківської обласної ради, Львівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №100, Львівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для глухих дітей №101, Жовківському навчально-реабілітаційному центрі І-ІІІ ступенів "Злагода".