• info@ffr.org.ua

права людини

«Абортування» інклюзивної культури

«Неможливо передати якість кадру словами. Як і красу світу, від якої відмежовані незрячі люди». Такий був коментар одного експерта з культури, коли він дізнався про звукопис кінопродукції в Україні для людей з порушенням зору. І цим коментарем можна, на жаль, підвести риску під десятирічною боротьбою людей з інвалідністю за свої культурні права. В чому причина того, що як держава, так і суспільство часто не тільки не розвивають, але ще й не дають можливості (інколи несвідомо) розвиватися інклюзивній культурі в країні на належному рівні?    

Вебінар “Алгоритми правозахисних дій”

Запрошуємо  випускників/ць курсу «Захист прав людей з інвалідністю» взяти участь у практичному вебінарі - “Алгоритми правозахисних дій” 14 квітня о 16:00. 

Разом із експертками Fight for Right ми на прикладі однієї проблеми - випадку про пошук інформації про доступний транспорт у місті Харкові, - розглянемо універсальний алгоритм дій активістами задля вирішення тієї чи іншої проблеми в сфері прав людей з інвалідністю. 

Для участі заповніть форму тут.

Паралімпієць Андрій Демчук і п’ять секретів його успіху

Мене звати Андрій і я буду вашим гідом у темі прав людей з інвалідністю...", – так Андрій Демчук у короткому відео розпочинає своє знайомство із слухачами правозахисного курсу на Prometheus.

Андрій, маючи ампутовану ногу, руйнує всі стереотипи про "залежних, нещасних, неспроможних на успіх" людей з інвалідністю...

Масштабний онлайн-курс про захист прав людей з інвалідністю на Prometheus

ГО «Боротьба за права» запускає масштабний онлайн-курс із зміцнення захисту прав людей з інвалідністю, який стартує 31 січня 2020 на Prometheus. Впродовж чотирьох тижнів студенти/ки курсу заглибляться у тему прав людей з інвалідністю. Ведучий курсу, Параолімпійських чемпіон Андрій Демчук, розкаже про  розвиток ставлення до інвалідності у світі та Україні, чому зовсім не інвалідність обмежує людей та хто створює й несе відповідальність за бар’єрне середовище. 

10 уроків про політичні права молоді з інвалідністю - шпаргалка для вчительської спільноти

“Шпаргалка для вчительської спільноти: 10 уроків про політичні права молоді з інвалідністю” створена командою ГО “Боротьба за права” в межах проекту “Моя участь важлива” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США, щоб підвищити обізнаність молоді з інвалідністю про політичні права та надихнути брати активну участь у політичному житті країни як на місцевому, так і на національному рівнях.