• info@ffr.org.ua

Новини

Готова бути лідеркою? ГО "Боротьба за права" проведене у жовтні 2019 першу школу для активних та мотивованих дівчат та жінок з інвалідністю "ЛІDEРКА", які бажають змінювати країну. 20 учасниць з усієї України завдяки триденному навчанню у Києві дізнаються більше про політичну участь та інструменти впливу на державні процеси, поспілкуються із провідними жінками країни та розпочнуть або посилять свій лідерський шлях .

Провідні українські експерти та експертки в сфері культури та інклюзивності, які долучилися до проекту «Скарби культури для всіх людей» ГО «Боротьба за права», обрали найважливіші культурні надбання України, які увійдуть до тактильного арт-альбому. Під час відбору команда використовувала партисапативний підхід до створення інклюзивних культурних продуктів. Спільна участь як незрячих, так і зрячих людей під час прийняття рішень та узгодження продуктів є обов’язковою умовою для створення дійсно корисного продукту.

Ми говоримо про скарби культури і маємо на увазі мистецькі твори. Найперше, що стереотипно спадає на думку, – твори живописні: ми одразу уявляємо художній музей із картинами на стінах. Та як зазначив класик українського та світового авангарду і теоретик мистецтва Олександр Богомазов, живопис – лише одна з чудових квіток у загальному букеті мистецтв.

Незрячі люди в Україні позбавлені можливості реалізувати на рівних свої культурні права через відсутність доступності в сфері культури, зокрема мистецьких творів у доступних для них форматах. Саме тому ГО «Боротьба за права» за пітримки Українського Культурного Фонду створить перші в Україні інклюзивні арт-альбоми «Скарби культури. Україна» та «Скарби культури. Світ». Це новий повноцінний інклюзивний формат, який буде зразковим для всіх, хто працює в сфері культури, займається навчанням незрячих людей або діяльністю у сфері інклюзивності.

Команда проекту "Моя участь важлива" проаналізувала інформацію про перешкоди, проблеми та випадки порушень виборчих прав людей з інвалідністю під час першого туру виборів Президента України, та підготували покрокову інструкцію, як діяти, аби проголосувати простіше 21-го квітня: Стаття на сайті УП. Життя.

Наріжним каменем належного представницького врядування є політична участь усіх громадян, незалежно від їхньої статі, раси, інвалідності, етнічності або сексуальної орієнтації. Принцип «одна людина – один голос» є основоположним для справжньої демократії. І хоча в усьому світі було досягнуто певних покращень на шляху забезпечення доступності політики для людей з інвалідністю, значно менше було зроблено для усунення бар’єрів для людей з інтелектуальною та психосоціальною інвалідністю*.