• info@ffr.org.ua

ЗаПідтримкиУКФ

Доступ до культури: найцікавіші музеї, адаптовані для незрячих дітей

“Коли нам сказали, що йдемо в музей дивитися картини, я іронічно подумала: “Ну, клас, мабуть, буде цікаво…””.

Так почала свою розповідь Тетяна Антоненко про знайомство з Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Випускниця Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я. П. Батюка в Києві багато подорожує, цікавиться мистецтвом. Але з картинами та живописом загалом обізнана мало. Дівчина каже, що для неї, у якої інвалідність із зору, таке мистецтво зазвичай недоступне.

Презентація тактильних артальбомів: мистецтво на дотик

5 примірників альбомів вартістю близько 20 тис. грн кожен безкоштовно передадуть в найбільші центри, де навчаються незрячі діти. Київ. 15 жовтня. УНІАН. В Україні вперше створили тактильні альбоми для незрячих про вітчизняну та світову культуру. Про це координатор громадської організації "Боротьба за права" та проекту "Скарби культури для всіх людей" Юлія Сачук повідомила під час прес-конференції в УНІАН.

Скарби культури України й світу зможуть побачити незрячі люди (анонс)

15 жовтня о 14-30 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Скарби культури України й світу зможуть побачити незрячі люди». Мати можливість насолоджуватися мистецтвом – право кожної людини. Тактильні арт-альбоми «Скарби культури. Україна» та «Скарби культури. Світ» дадуть змогу людям з порушеннями зору в Україні ознайомитися з мистецькими скарбами з експозицій українських музеїв.

Апробація артальбомів "Скарби культури. Україна" та "Скарби культури. Світ"

Команда ГО "Боротьба за права" завітала в три школи-інтернати, де навчаються діти із порушенням зору в Київській, Львівській та Івано-Франківській областях, щоб поспілкуватися із школярами на тему культури та дізнатися їх думку щодо тактильних артальбомів "Скарби культури. Україна" та "Скарби культури. Світ". Загалом було опитано 90 дітей щодо формату книг, розміру зображень, складності описів до творів та інше. Усі побажання та зауваження школярів були враховані під час друку наступних експемплярів артальбомів.

Доступна культура, кіно та імплементація Марракеської угоди: в ООН заслухали перелік запитань від ГО "Боротьба за права" до України

6 - вересня 2019 року - без сумніву важливий день для людей з інвалідністю в Україні. Комітет ООН по правах людей з інвалідністю заслухав на 22-й сесії доповіді громадянського суспільства по виконанню Конвенції про права осіб з інвалідністю. Представниці ГО "Боротьба за права" Юлія Сачук та Вікторія Лучка мали можливість представити ООН в Женеві перелік проблемних запитань до України щодо культурної недоступності, гальмування ратифікації Марракеської угоди, обмеженого доступу до інформації.

Скарби української культури, які увійдуть до інклюзивного атласу

Провідні українські експерти та експертки в сфері культури та інклюзивності, які долучилися до проекту «Скарби культури для всіх людей» ГО «Боротьба за права», обрали найважливіші культурні надбання України, які увійдуть до тактильного арт-альбому. Під час відбору команда використовувала партисапативний підхід до створення інклюзивних культурних продуктів. Спільна участь як незрячих, так і зрячих людей під час прийняття рішень та узгодження продуктів є обов’язковою умовою для створення дійсно корисного продукту.

Долучайтеся до відбору скарбів культури до тактильних арт-альбомів!

Ми говоримо про скарби культури і маємо на увазі мистецькі твори. Найперше, що стереотипно спадає на думку, – твори живописні: ми одразу уявляємо художній музей із картинами на стінах. Та як зазначив класик українського та світового авангарду і теоретик мистецтва Олександр Богомазов, живопис – лише одна з чудових квіток у загальному букеті мистецтв.