Дні європейської спадщини у Львові

European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі, Львів підтримує цю ініціативу з 2011 року. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоб розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Традицію офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, вона покликана привернути увагу до культурної спадщини і її ролі у розвитку сучасного суспільства.
Цього року і ми раді долучитися до Днів європейської спадщини, де аналітикиня Fight For Right Ірина Текучова разом з соціологинею ГО “Після тиші” Ганною Зарембою проведе лекцію та розкаже про зародження і розвиток правозахисного руху людей з інвалідністю в Україні. Зокрема про роль руху спортсменів з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю у формуванні громадського активізму. Захід відбудеться у неділю, 12 вересня о 12:00 у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка, вул. Михайла Драгоманова, 5.

Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними та базуються на ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста. Кількість місць обмежена. Участь можлива лише за умови попередньої реєстрації. Реєстрація триватиме з 6 вересня 15:00 до 9 вересня 15:00 на сайті lviv.travel, а також за номером телефону +38 067 652 91 97
Під час Днів європейської спадщини відбудеться багато цікавих та унікальних заходів, які зможуть відвідати охочі.
Наприклад, можна буде сходити на екскурсію до відреставрованих інтер’єрів головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка”. Це не лише вищий найдавніший технічний заклад освіти України і важливий осередок науки, а й місце, де здавна шанують та розвивають інклюзивну складову. Можна буде прослухати лекцію та довідатися про досвід формування інклюзивної свідомості та адаптації інноваційних стратегій у галузі соціальної інклюзії у Львівській політехніці.
Також відбудеться екскурсія до Історичного комплексу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, де буде можливість насолодитися неповторною творчістю Миколи Бидяка. Нагадаємо, що Микола Бидяк – це іконописець, Шевченківський лауреат, професор Львівської національної академії мистецтв, який народився у Торонто в родині емігрантів. В 4-річному віці повернувся з батьками на Буковину. 1945 року Микола на полі підірвався на міні. Фатальний випадок відібрав обидві руки та око. Та юнак навчився малювати вустами й впродовж життя створив близько чотирьох тисяч робіт.
І це лише декілька неймовірних заходів, які відбудуться під час Днів європейської спадщини. З рештою можна ознайомитися в програмі та обрати ті, які хочеться відвідати найбільше.