Центр дослідження прав людей з інвалідністю DRC

Перший в Україні аналітичний центр, який адвокатує використання правозахисного підходу до інвалідності під час вироблення державних політик. Створений провідними експерт/ками та науков/ицями з інвалідністю у 2020 році, центр має на меті прискорити виконання державою Конвенції про права людей з інвалідністю шляхом просування законодавчих та процесуальних змін.

ПРО КОНВЕНЦІЮ (КПОІ)

Конвенція ООН про права осіб інвалідністю – рамковий документ, який Україна ратифікувала 16 грудня 2009 року. Документ складається із 50-ти статей, які є обов’язковим до виконання.

Кожні 4 роки Україна надає в Комітет ООН з прав людей з інвалідністю періодичний звіт щодо прогресу в імплементації Конвенції. Будь-які українські організації громадянського суспільства можуть подати альтернативні звіти щодо виконання державною положень Конвенції.
Більше інформації про процедуру подачі звітів та використання інших міжнародних механізмів моніторингу та контролю виконання Конвенції можна знайти на сайті Управління Верховного Комісара ООН з прав людини.

ПУБЛІКАЦІЇ