FFR виступає за рівні умови державного фінансування ГО людей з інвалідністю

FFR виступає за рівні умови державного фінансування ГО людей з інвалідністю

Fight For Right виступає за належні прозорі умови отримання державного фінансування для всіх громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

31 січня Міністерство соціальної політики на сайті розмістило проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про запровадження інституційної підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю” у запропонованій редакції для громадського обговорення.

Вважаємо, що критерії щодо допуску ГО людей з інвалідністю до конкурсу на державне фінансування на інституційну підтримку недопустимі, оскільки ставлять громадські організації в неоднакові умови, що суперечить чинному законодавству.

Спільнота людей з інвалідністю, громадські організації людей з інвалідністю та експерт(к)и громадянського суспільства наполягають на розподілі державних коштів на рівних умовах між різними організаціями осіб з інвалідністю. Це означатиме виконання Україною положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка була ратифікована у 2009 році.

«У 2020 році Fight For Right стала однією з ініціаторів адвокаційної кампанії #держкоштинедляобраних щодо відкритого та прозорого розподілу державних коштів на конкурсних засадах для ГО людей з інвалідністю. Доступ до конкурсу мають всі організації, що сприяє зміцненню руху за права людей з інвалідністю, однак боротьба все ще триває. Позитивно сприймаємо кроки держави щодо запровадження державного фінансування на інституційну підтримку ГО людей з інвалідністю, але вкотре підкреслюємо, що таке фінансування повинно відбуватися на конкурсних засадах, організації мають бути в рівних умовах. Крім того, процедура виділення коштів на інституційну підтримку повинна бути максимально прозорою»коментує менеджерка з адвокації Fight For Right Вікторія Харченко.

Ми наполягаємо на рівних та прозорих умовах отримання державного фінансування на інституційну підтримку для всіх громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

З огляду на це, ми закликаємо:

1. Виключити критерій до ГООІ, який прив’язує до реєстрації відокремлених підрозділів.
2. Виключити критерій до кількості членів (учасників) ГООІ;
3. ГО повинна бути зареєстрована не більше 5 років для можливості отримання фінансування;
4. Надати можливість включення до питомої ваги в розмірі 75% у керівних органах, крім вищого органу управління, не тільки людей з інвалідністю, а батьків дітей з інвалідністю та батьків, які є опікунами недієздатних (обмежено дієздатних) осіб з інвалідністю.
5. Надати можливість включення до питомої ваги в розмірі 75% у складі членів організації на вибір або людей з інвалідністю, або дітей з інвалідністю, батьків дітей з інвалідністю та батьків, які є опікунами недієздатних (обмежено дієздатних) осіб з інвалідністю;
6. Залишити вимогу про фіксацію членства у порядку, визначеному ГООІ, але надати час протягом року привести документи по обліку членів (учасників) ГООІ;
7. Надати можливість брати участь у конкурсі на отримання інституційної підтримки з державного бюджету не тільки центральному осередку ГООІ, а і їх відокремленим підрозділам, якщо вони є юридичними особами.

Ознайомитися з текстом звернення можна за посиланням.

Приєднатися до підписання звернення можна, заповниши форму за посиланням. Підписати звернення можуть громадські організації та/або окремі правозахисники/ці й активісти/ки.

Читайте також