Рух за права людей з інвалідністю: історія боротьби

Рух за права людей з інвалідністю: історія боротьби

1977 рік. Сполучені Штати Америки. 150 американок та американців окупували на 28 днів офіс Міністерства охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення з вимогою прийняти розділ 504 Закону про реабілітацію. Цей протест пізніше увійшов в історію під назвою “сидячий страйк 504”.

1980 рік. Німеччина. Більше 5000 осіб з інвалідністю вперше зібрались на протести по всій західній Німеччині через судове рішення, під історичною назвою “Франкфуртське рішення”. Цим рішенням суд задовольнив позов на скорочення витрат на проїзд особі, яка під час подорожі повинна була споглядати особу з важкими формами інвалідності.

1987 рік. Україна. А що було в Україні? Ми мовчали або вже активно боролися за свої права? Fight For Right вирішило розказати про зародження та розвиток правозахисного руху людей з інвалідністю в Україні через особисті історії.

І тут нам вкрай потрібна ваша допомога. Якщо ви знаєте людину, яка на вашу думку, зробила значний внесок в розвиток руху, розкажіть нам про неї, заповнивши анкету. Ми впевнені, що про нього або неї повинна знати країна.

А вам ми обіцяємо надіслати перші примірники публікації! Давайте об’єднуватися, надихати одного одного та підтримувати на шляху за рівні права.

Читайте також