Що робити коли немає світла чи води?

Ракетні обстріли терористів завдали серйозної шкоди критичній інфраструктурі країни. Тому про всяк випадок зібрали для вас поради, що робити, коли не буде світла чи води.
Як заощадити енергію електронних приладів?
Переведіть свій смартфон у режим енергозбереження. Випишіть окремо найважливіші контакти, адреси бомбосховищ, лікарень, АЗС, супермаркетів на випадок, якщо смартфон або інші гаджети розрядяться.
Як очистити технічну воду?
Технічну воду потрібно продезінфікувати перед вживанням. Можна таким методом: Додайте п’ять крапель 2% спиртового розчину йоду на кожен літр води. Якщо вода каламутна, додавайте 10 крапель йоду. Перемішайте, дайте воді постояти не менше 30 хвилин. Або ж можна придбати туристичні таблетки для очищення води.
Як освітлювати квартиру/будинок під час відключення світла?
Придбайте світлодіодні або на сонячних батареях ліхтарі. Світлодіодний невеликий ліхтарик можна поставити біля дзеркальної поверхні, щоб отримати більше освітлення у кімнаті. А ліхтарі на сонячних батареях можна заряджати навіть під час хмарної погоди.
Що робити зі зв’язком?
Придбайте радіоприймач. При відсутності мобільного зв’язку – за допомогою радіоприймача можна дізнатися новини і отримувати сповіщення про небезпеку. Для дзвінків можна знайти в сусідів стаціонарний телефон, який не залежить від електропостачання. А щоб мати доступ до Інтернету – спробуйте змінити оператора у налаштуваннях (відключити автовибір/автозавантаження мережі та вибрати одну з доступних вручну).
Як готувати їжу без електроенергії та газопостачання?
Зараз це найпопулярніша тема обговорень у кулінарних пабліках та на сторінках шеф-кухарів. Багато хто намагається розробити рецепти їжі, які не потребують термічної обробки.
Звісно ж, по можливості, варто зробити хоча б мінімальні запаси їжі, які довго не псуються:
- м’ясні, рибні, овочеві консерви;
- сублімовані продукти (каші, які треба заливати окропом);
- хлібці, печиво, сухарі;
- сухофрукти;
- горішки;
- батончики;
- шоколад.
Також запасіться кашами швидкого приготування, які можна залити окропом і залишити на деякий час (наприклад, у термосі). Це:
- ячна каша;
- пшенична;
- пшоняна;
- перлова;
- кускус;
- вівсяна;
- гречана.
Найкраща альтернатива для того, щоб все таки мати доступ до готування їжі – це туристична пічка або пальник, які працюють на газових балонах. Але потрібно бути обережними, дотримуватися заходів безпеки та не намагатися підключити газовий балон самостійно.
Як підготуватися до відключення водопостачання?
Майте запас питної та технічної води. Розрахуйте необхідний літраж, зважаючи на кількість членів родини. Одній дорослій людині на добу потрібно:
- 3 літри питної води (включно з рідиною, яка споживається з їжею);
- 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.