Скарби української культури, які увійдуть до інклюзивного атласу

Скарби української культури, які увійдуть до інклюзивного атласу

Провідні українські експерти та експертки в сфері культури та інклюзивності, які долучилися до проекту «Скарби культури для всіх людей» ГО «Боротьба за права», обрали найважливіші культурні надбання України, які увійдуть до тактильного арт-альбому. Під час відбору команда використовувала партисапативний підхід до створення інклюзивних культурних продуктів. Спільна участь як незрячих, так і зрячих людей під час прийняття рішень та узгодження продуктів є обов’язковою умовою для створення дійсно корисного продукту. Завдяки онлайн-анкетуванню було отримано майже 30 відповідей від фахівців та фахівчинь культури, людей з та без інвалідності с усієї України. На основі цих відповідей були обрані найважливіші скарби культури України. Ознайомитись із інформацією про деякі з них можна вже зараз.

На сторінки ГО «Боротьба за права» у Facebook ми розказуємо про кожний обраний мистецький продукт та чому саме його було обрано для того, щоб якомога більше людей дізналося про українську культуру та історію.

Перший мистецький твір в тактильному арт-альбомі – картина “Юність” (1969 р.) видатної української мисткині Тетяни Яблонської.

Тетяна Яблонська — жінка, яка однією з перших в Києві одягла брючний костюм, ганяла містом на білому «Жигулі» та займалася йогою (в 60-х роках минулого століття!). Про картину вона писала: “Ця картина викликала багато відгуків. Кожен розумів її зміст по-своєму. Він і для мене певною мірою — таємниця». Картину можна побачити в Національному художньому музеї України в Києві.

Проект “Скарби культури для всіх людей” виконується ГО “Боротьба за права” за підтримки Українського культурного фонду.

Проект: BRAILLE STUDIO

Читайте також