Protection of the Rights of Persons with Disabilities

Курс допоможе слухачам та слухачкам з інвалідністю та без «приміряти» на себе «капелюха» правозахисників та отримати навички з різних методів захисту прав людини як на національному, так і на міжнародному рівні.

Якщо ви хоча б раз ставили собі питання: «А хто такі люди з інвалідністю та як до них ставитись?». Якщо хочете дізнатись, що таке права людини та чи мають люди з інвалідністю якісь особливі права або замислювались, як скористатись власними правами чи хочете допомогти іншим у їхній боротьбі за права, то цей курс для вас.

Ми поговоримо про зміну ставлення до інвалідності, про історію розвитку різних моделей взаємодії з людьми з інвалідністю, про різні види інвалідності і те, чому в ХХІ столітті інвалідність не обмежує людей. Ми визначимо, чи десь існують спеціальні права або, можливо, кожен та кожна, попри наявність інвалідності чи будь-якої іншої ознаки, має права людини. Ми хочемо, аби слухачі та слухачки цього курсу дізнались більше не тільки про «прихований» світ людей з інвалідністю, якого насправді не існує, а й поставили собі запитання: «А що я можу зробити, аби допомогти комусь у їхній боротьбі за права людини?».

Ми розглядаємо цей курс як перший крок до громадського активізму на підтримку людей з інвалідністю та у боротьбі за трохи кращий та доступніший світ, де кожен та кожна можуть на рівних користуватись своїми правами.

Цей курс представлений громадською організацією «Боротьба за права» в межах проєкту «Fight for Rights: Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю в Україні», який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

НАША КОМАНДА МРІЇ

Викладач Національного Університету «Львівська політехніка», член збірної України з паралімпійського фехтування, Української паралімпійської збірної, активіст та затятий мандрівник. Автор влогів про подорожі та гід-лектор у цьому курсі – розповість про себе, про людей з інвалідністю, про права людини, пояснюватиме складне простими словами й удосконалюватиметься разом зі слухачами та слухачками цього курсу.
Магістерка міжнародних відносин. Координаторка ГО людей з інвалідністю «Боротьба за права», експертка з тематики інвалідності та прав людей з інвалідністю, правозахисниця. Авторка ініціатив щодо поліпшення ситуації з дотриманням прав людей з інвалідністю в Україні; інформаційно-просвітницьких матеріалів, тренерка. Координаторка проєкту «Fight for Rights: Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю в Україні», який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Ірина Федорович
Експертка з прав людини та недискримінації, тренерка з питань рівності та недискримінації з п’ятнадцятирічним досвідом роботи в Україні та регіоні Східної Європи та Центральної Азії, директорка ГО Центр «Соціальна дія», правозахисниця. Авторка навчальних курсів для різних цільових аудиторій, навчала як активістів та активісток, так і працівників правоохоронних органів, суддів, журналістів, вчителів та адвокатів дотриманню прав людини та цінностям рівності й недискримінації.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Скільки це коштує?

Курс є повністю безкоштовним. Під час навчання викладачі будуть рекомендувати факультативні навчальну літературу та додаткові відеоматеріали, щоб ви могли глибше зануритися у ту чи іншу тему, але доступних в межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення.

Чи можу я завантажити та опрацювати текстові файли курсу пізніше?

Так, ми пропонуємо текстові конспекти кожної відео лекції у pdf-форматі. Також є можливість завантажити матеріали для обов’язкового самостійного читання. Однак на всі матеріали курсу, які є авторськими доробками, поширюються правила цитування та отримання дозволу для їх подальшого використання.

Коли я маю відвідувати сторінку курсу та навчатись?

Тоді, коли зручно саме вам. Просто заходьте на сайт, клікайте на курс та проходьте тоді, коли вам зручно.