ШКОЛА ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ДЛЯ ДІВЧАТ ТА ЖІНОК З ІНВАЛІДНІСТЮ “ЛІДЕРКА”

Проект “Школа політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю “ЛІДЕРКА” створений з метою навчити жінок та дівчат з інвалідністю відстоювати свої права та світогляди, використовуючи інструменти політичної участі, та мотивувати брати активну участь в політичному та громадському житті країни.

Випускниці школи отримують можливість стажуватись в органах державної влади або у великих компаніях, що відповідають їх досвіду.

Оголошено набір на третю школу “ЛІДЕРКА”

З 16 по 19 травня 2021 року відбулась “Школа політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю “ЛІДЕРКА”.
Цього року участь взяли 15 дівчат та жінок від 17-ти до 40 років з усієї країни.
Відкривала школу Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Також, серед спікерок та гостей школи були Ірина Федорович, директорка Громадської організації Центр «Соціальна Дія», Марія Насєдкіна, консультантка з питань управління у громадському секторі, найкраща тренерка за версією Ісар Єднання, 2020, Наталія Охотнікова, адвокатка із захисту прав людини, яка посідає 8 місце у рейтингу юристів України, що практикують у ЄСПЛ, Інна Підлуська, виконавча директорка Міжнародного фонду “Відродження” та інші.
Фасилітаторкою другої школи була незалежна експертка з питань недискримінації, злочинів на ґрунті ненависті та мови ворожнечі, практикиня театру пригноблених, голова ГО “Театр змін” Яна Салахова.

В рамках школи було організовано візит до Міністерства соціальної політики України, під час учасниці мали змогу зустрітися з міністеркою Мариною Лазебною та презентувати свої напрацювання.

У 2021 році проект реалізовано за підтримки Посольства США в Україні.

З 19 по 21 листопада, 2019 в Києві відбулась перша в Україні школа політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА». Двадцять учасниць з усіх куточків країни за три дні навчання дізналися більше про основи політичної участі в Україні, лідерство в політиці, механізми впливу на прийняття рішень, роль жінок у державотворенні.

Спікерками школи виступили такі українські та закордонні жінки-лідерки як: Бронвін Круден, заступниця директора Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні, Ярина Ференцевич, заступниця Директора державного департаменту США з питань Східної Європи, Ева Катінка Шмідт, керівниця відділу правосуддя, свобод та громадянського простору Моніторингової Місії ООН в Україні, Ірина Суслова, Народна депутатка Верховної Ради України VIII скликання, Ольга Айвазовська, координаторка виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА та інші визначні жінки. Фасілітувала школу та модерувала сесії з особистого розвитку Оксана Потапова, співзасновниця ініціативи «Театр для діалогу».

В рамках школи була організована зустріч із представниками та представницям Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, під час якої учасниці могли поставити найбільш актуальні питання щодо дотримання прав жінок з інвалідністю в різних сферах суспільного життя.

Хто може стати учасницею школи?
До школи ЛІДЕРКА ми відбираємо 15 дівчат та жінок з інвалідністю віком від 16-ти до 30 років з усіх міст, сіл та областей. Вік не є вирішальним критерієм відбору. Якщо у ви дійсно хочете відстоювати права усіх дівчат та жінок, готові вчитись та наполегливо працювати, покажіть свою мотивацію у заявці і можливо саме ви станете наступною лідеркою 😉

Як потрапити до школи?
Для цього необхідно заповнити анкету та зняти коротке відео (до однієї хвилини) на тему “Що я хочу змінити в країні”. Чому саме відео? Коли ми говоримо, що шукаємо справжніх лідерок, так і є. Наші учасниці мають бути готовими до публічних виступів та інтерв’ю.

Коли наступний набір?
Інформацію про набір до школи ми оприлюднюємо на головній сторінці сайту та в наших соціальних мережах. Слідкуйте за новинами, щоб не пропустити.