Fight For Right: сила людей з інвалідністю для перемоги та відновлення України

Fight For Right: сила людей з інвалідністю для перемоги та відновлення України

Коли ми говоримо про демократію – тут не може бути місця дискримінації, приниженням та обмеженням, особливо людей з інвалідністю. Україна обрала шлях євроінтеграції, тому захист прав та свобод громадян/ок – у пріоритеті, хоча невирішених нагальних питань залишається ще багато.

Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну особливої гостроти набула проблема недоступності інфраструктури та послуг для людей з інвалідністю. Це небезпечно, негуманно, антилюдяно та є грубим порушенням прав людини.

Так, українська влада намагається розробляти та втілювати плани відновлення країни, проте ми бачимо у ньому суттєві прогалини, які стосуються принципу безбар’єрності.

Саме тому активна позиція людей з інвалідністю, їх залучення у вищезгадані процеси є вкрай необхідною для того, щоб Україна, пройшовши такий складний шлях, не залишилася на периферії загальновизнаних людських цінностей.

Саме у цьому напряму вестиметься робота Fight For Righ.

Що таке Команда з відновлення України FFR

Команда з відновлення України – це робоча група із впровадження безбар’єрного підходу до Плану відновлення України, яка складається з 18 випускників та випускниць навчального курсу «Відновлення України: демократична участь для розробки інклюзивного плану».

Fight For Righ разом з Командою з відновлення України планує національну та місцеву адвокацію з просування питань реалізації прав людей з інвалідністю у місцевих та національних програмах відновлення, відбудови доступнішої України.

Завдання Команди на наступні 6 місяців

Насамперед команда має на меті ознайомитися з адвокаційним порядком денним ГО Fight For Right та надати свої коментарі й пропозиції.

Наступний крок – аналіз національних та місцевих планів з відновлення та формування власної позиції та відповідно – надання власних рекомендацій, ґрунтуючись на принципах безбар’єрності та врахуванням питань щодо доступної відбудови.

Важливий напрям діяльності – визначення кола питань та проблем, які просуватимуться та вирішуватимуться на місцях чи національному рівні.

До завдань команди входитиме формування запитів до органів центральної виконавчої влади, органів місцевого врядування та інших ГО з метою пошуку можливостей для просування адвокаційного порядку денного Fight For Righ.

Також активісти/ки ініціюватимуть та братимуть участь у спільних заходах з Fight For Righ, включно з адвокаційними поїздками, займатимуться розробкою власного адвокаційного плану та спрогнозують очікувані результати у короткостроковій перспективі.

Що пропонує Fight For Right активним учасницям і учасникам Команди з відновлення України
  1. Майданчик для обговорення ідей та спільного формування підходів та адвокаційних планів.
  2. Підтримку від команди Fight For Righ – інформаційну, експертну, юридичну та в деяких випадках допомогу у фандрейзингу.
  3. Запрошення на національні та міжнародні події: зустрічі з владою, участь у конференціях, публічних дискусіях, літніх школах тощо задля просування ідей інклюзивного підходу у плануванні відновлення України.

Очікування від членів і членкинь Команди

Звісно, ініціативність та вміння брати на себе відповідальність в розробці, просуванні та реалізації власних адвокаційних ідей та планів щодо доступного та інклюзивного відновлення, як на національному, так і на місцевому рівнях – у пріоритеті.

Команда з відновлення України за час своєї діяльності має сформувати коло підтримки. Це експерти/ки, місцеві команди, інші ГО, які готові ставати союзниками/цями, підтримувати ініціативи та зацікавлені в об’єднанні зусиль для досягнення довгострокових цілей.

Читайте також