Коли кожен і кожна цінуються, користь отримують усі – активістка Сара Мінкара про лідерство людей з інвалідністю

Коли кожен і кожна цінуються, користь отримують усі – активістка Сара Мінкара про лідерство людей з інвалідністю

Коли кожен і кожна цінуються, користь отримують усі. У цьому переконана Сара Мінкара, Спеціальна радниця Управління міжнародних прав людей з інвалідністю Державного департаменту США. Вона також є авторкою концепції аутентичного лідерства – нового підходу до інклюзії та лідерства.

Сара Мінкара працює, щоб заохочувати та допомагати іноземним урядам й організаціям громадянського суспільства підвищити їхню спроможність захищати права, а також забезпечити залучення та повну участь людей з інвалідністю у суспільних процесах.

Правозахисниця Юлія Сачук зустрілася із Сарою Мінкара під час 15-ї конференції держав-учасниць Конвенції про права людей з інвалідністю в Нью-Йорку й поділилася досвідом роботи організації Fight For Right.

На зустрічі лідерки говорили про посилення впливу голосу української спільноти людей з інвалідністю в країні, врахування експертизи та досвіду під час розробки стратегії відновлення країні.

“Для Fight For Right така зустріч – велика честь і корисний досвід. Адже перш ніж бути призначеною на державну посаду, Сара десять років пропрацювала в громадському секторі. Вона як ніхто розуміється на потребах і правах спільноти, бо є сама представницею людей з інвалідністю”, – коментує зустріч Юлія Сачук.

Нагадаємо, на нещодавній конференції ООН голова організації Fight For Right Юлія Сачук наголосила, що люди з інвалідністю говорять за себе, створюють систему екстренного реагування й закликають ООН та інші міжнародні структури почути їх і почати сприймати як повноцінних учасників процесу, а не тільки об’єктами гуманітарної допомоги.

Читайте також