Місцеві вибори 2020: як виборцю з інвалідністю прибрати позначку НСП

Місцеві вибори 2020: як виборцю з інвалідністю прибрати позначку НСП

Місцеві вибори 2020 вже майже на порозі і залишається дуже мало часу, щоб до них як слід підготуватися: пошити український прапор, розписати ручку, натренуватись ставити галочку та сваритись із членами/членкинями виборчих дільниць. Але сьогодні не про це.
Нарешті тепер позначку НСП (неспроможний/а самостійно пересуватись) можна прибрати не виходячи з дому. Більше не потрібно ламати голову над тим, хто занесе заяву до виборчої дільниці д̶о̶в̶е̶д̶е̶т̶ь̶с̶я̶ ̶л̶а̶м̶а̶т̶и̶ ̶н̶а̶д̶ ̶т̶и̶м̶,̶ ̶х̶т̶о̶ ̶з̶а̶н̶е̶с̶е̶ ̶в̶а̶с̶ .
Ми особисто протестували цю функцію. Детальна інструкція у відео та у текстовому форматі нижче:

Перш за все, потрібно мати електронний цифровий підпис. Можна згенерувати його у Приват24, для клієнтів банку. Якщо ви не клієнт банку, то ось перелік акредитованих організацій, які можуть надати ключ: http://www.ukrstat.gov.ua/elektr_zvit/inf_akcen/centr.htm

 1. Авторизуйтесь на сайті drv.gov.ua натиснувши кнопку “Кабінет виборця”.
 2. Перейдіть у розділ: заяви та запити.
 3. Оберіть: ідентифікуватись за ЕП.
 4. Завантажте свій електронний цифровий підпис у відповідне поле, введіть пароль до підпису та натисніть “зчитати”.
 5. На наступній сторінці перевірте правильність персональних даних, або введіть ті, яких бракує.
 6. Наприклад, електронну адресу.
 7. Далі оберіть тип заяви, яка вам необхідна, тобто “внесення змін до відомовтей про постійну нездатність пересуватись самостійно”.
 8. У випадаючому списку заяв оберіть “Видалити відомості про постійну нездатність пересуватись самостійно”
 9. Далі необхідно ввести адресу реєстрації місця проживання, ввівши назву області, міста, вулиці у відповідних полях.
 10. Найцікавіший пункт – додані документи. Система вимагає додати файл розміром до 2 мегабайт, який підтверджує вашу здатність пересуватись самостійно. Так як такого документу не існує, пропонуємо вам не ідеальний, але вихід. Додати фотографію, або скан-копію справки МСЕК, а у відповідне поле ввести його серію, номер та дату видачі. У нашому експеременті цей документ було прийнято системою, та позначку НСП людині було знято.
  Після того, як документ завантажено, потрібно натиснути кнопку “Подати заяву”.
 11. Далі система попросить підтвердити електронну адресу, для цього потрібно ввести код, який буде надіслано вам на пошту.
 12. Ще раз накладаєте свій електронний підпис, натискаєте “зчитати”.
 13. Натискаєте “далі” та отримуєте повідомлення, що заяву про зміну персональних даних подано.

Також копія заяви буде надіслана на електронну адресу, яку ви вказали при реєстрації.
У нас вся ця процедура зайняла 15 хвилин.

За кілька днів ви отримаєте підтвердження про опрацювання заяви та зміни відомостей про вас у Державному реєстрі виборців.

Це все. Відтепер можна вільно, або не дуже вільно (у разі недоступності вашої дільниці), але дуже наполегливо користуватись своїм правом на вибір!

Матеріал опубліковано в рамках проекту “Разом за доступні вибори”, який реалізується за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Все буде Fight for Right!

Читайте також