На тандемах до Берліну: в Івано-Франківську стартує велопробіг незрячих і зрячих велосипедистів

На тандемах до Берліну: в Івано-Франківську стартує велопробіг незрячих і зрячих велосипедистів

29 серпня о 11:00 в кафе Urban Space 100 за адресою відбудеться прес-брифінг Міжнародного Велопробігу “I see! I can! I will!”. Учасниками та учасницями велопробігу є незрячі молоді люди, молодь з порушеннями і без порушень зору з України, Польщі та Німеччини.

Опісля прес-брифінгу, о 12:00 всі охочі зможуть прокататися на велосипеді-тандемі зі зав’язаними очима на площі перед “Білим Домом”. Цей соціальний експеримент проводиться для того, щоб пережити досвід подорожі незрячого велосипедиста у парі зі зрячим, відчути як це — бачити без зору.

30 серпня відбудеться Старт учасників Велопробігу на площі перед “Білим Домом”. Місцеві велосипедисти приїдуть супроводжувати колону учасників до виїзду із міста.

Міжнародний Велопробіг “Бачу! Можу! Допоможу! — це тандемний вело-тур, який стартує 30 серпня в Івано-Франківську та фінішує в Берліні 17 вересня. Проект має за мету включити незрячих людей у соціум, налагодити порозуміння й прийняття інвалідності, руйнування стереотипів про те, що інвалідність обмежує людину. А також привернення уваги до важливості доступного простору для всіх, як базового права людини.

“У нас є амбітна ціль — проїхати на велосипедах тандема з Івано-Франківська до Берліна за 3 тижні в групі зрячих та незрячих учасників. Це буде справжня пригода: люди з різних країн, із порушеннями зору і без них подолають тисячу кілометрів доріг в Україні, Польщі та Німеччині. Це перший міжнародний велопробіг, до цього ми організовували 4 щорічних всеукраїнських та кілька місцевих Велопробігів. Із досвіду бачу, що співучасть двох людей на тандемі під-час пробігу є найприроднішим проявом інклюії, яку я бачила в своєму житті. Дві людини, що їдуть тижнями разом об’єднані одним велосипедом переймають радість, задоволення, втому й біль один одного. Так твориться розуміння й дружба. Так має відбуватися не тільки на Велопробізі, а і в суспільстві.“ – розповідає координаторка велопробігу Анжела Підхомна.

Запрошуємо журналістів Івано-Франківська на прес-брифінг, щоб поговорити про те, якою має бути інклюзія для сучасного європейського суспільства, чому доступний простір потрібний та вигідний усім. Також на події відбудеться знайомство з учасниками й учасницями Велопробігу, обговорення планів щодо маршруту та планів огляду доступності міста Івано-Франківськ для незрячих людей.

Організатори проекту: ГО людей з інвалідністю Fight For Right, Fundacja Kopalnia Inicjatyw, JuSeV. За підтримки: EVZ / EUROPEANS FOR PEACE, Auswärtiges Amt, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Подія прес-брифінгу в Facebook: www.facebook.com/events/379218042978639

Facebook-сторінка Велопробігу та веб-сайт:

www.facebook.com/iseeua

http://velomarathon.org

Контакти координаторки велопробігу: Анжела Підхомна, a.pidhomna@jusev.de, +38 (067) 387-92-12

Проект: ВЕЛОПРОБІГ “БАЧУ МОЖУ ДОПОМОЖУ” 2019

Читайте також