Обстріляний психоневрологічний інтернат на Сумщині. Є постраждалі

У неділю, 3 липня, російські війська обстріляли Атинський психоневрологічний інтернат на Сумщині. Троє пацієнтів з інвалідністю зазнали поранень. Про це повідомив голова Сумської обласної військової адмінстрації Дмитро Живицький на своїй сторінці Facebook
За словами Живицького, “О 20 годині росіяни почали гатити з мінометів по території та приміщенням Атинського психоневрологічного інтернату. За півгодини – накрили з артилерії. Спалахнула пожежа у їдальні закладу, зруйнований адмінкорпус та гуртожиток. Як мінімум троє людей постраждали – це мирні люди, пацієнти інтернату. Наразі вони в лікарні”.
Це вже не вперше, коли мешканці цього психоневрологічного інтернату та інших закладів закритого типу страждають від обстрілів. Про це повідомляє менеджерка з адвокації Fight For Right Вікторія Харченко і додає:
“Перший обстріл Атинського психоневрологічного інтернату стався наприкінці квітня, після Великодня. Тоді, на щастя, ніхто не постраждав. На цей раз є поранені – 3 людини в лікарні”.
Як кілька місяців тому повідомляло Суспільне, Атинський психоневрологічний інтернат знаходиться на прикордонні, поряд Курська область Росії. 23 квітня військові РФ обстріляли його. Обстріл вівся з російського прикордонного поста. Стріляли з міномета та великокаліберного кулемета який, зазвичай, встановлюють на російські бронетранспортери або БМП.
Як коментує Вікторія Харченко:
Незважаючи на те, що реформа інтернатних закладів “на папері” почалася ще в 2017 році, на практиці мало що змінилося. На жаль, досі люди з інвалідністю лишаються ув’язненими у закладах закритого типу. Без вибору. Без надії на порятунок, тому що їхнім життям розпоряджуються інші”.
Також Харченко наголошує, що “війна має стати початком нового майбутнього в Україні, в якому інтернатні заклади зникнуть як вид, а на зміну їм прийде якісна альтернатива. Зокрема, люди з інвалідністю зможуть отримувати послуги в громадах”.
Нагадаємо, за чотири місяці повномасштабного вторгнення Україна досі не розробила адекватного механізму для своєчасної евакуації дорослих, які перебувають у місцях несвободи. Серед них – не тільки ті люди, хто відбуває покарання, а й дорослі з інвалідністю та літні люди, що проживають у геріатричних, психоневрологічних та інших закладах.