Поза межами. Олександр Мельник — про досвід біженства у Польщі

Поза межами. Олександр Мельник — про досвід біженства у Польщі

“Кожна людина хоче сама на себе заробляти, а не сидіти на чиїсь шиї”. У цьому переконаний Олександр Мельник, редактор книжок Braille Studio / Студія друку шрифтом Брайля.

У другому випуску програми “Поза межами” разом із ведучим Віталієм Ткачуком ви дізнаєтеся про перші години повномасштабного вторгнення для Олександра Мельника, порятунок його доньки з району Києва, в якому проводились активні бойові дії, а також — про те, як прийняли біженців з інвалідністю у Польщі та загалом про доступність цієї країни.

Олександр Мельник ділиться:

Ми цілий тиждень не могли свою доньку забрати звідти [з Київської області, де вона навчалася]. Завдяки фейсбуку, волонтерам, нам зі Львова волонтери допомогли забрати її.

…У Польщі так дуже “на широку ногу” не розженешся, тому що виплати є, вони всі ті виплати тимчасові. Оскільки нам поки що надали цей прихисток, ми не оформляли статус біженця, І мабуть дуже багато українців цього не робили, тому що це обмежує можливості до праці. А кожна людина хоче сама на себе заробляти, а не сидіти на чиїсь шиї.

Спочатку в школі було не все зрозуміло, багато доводилося здогадуватися, розповідає про своє навчання в польській школі Юля Мельник і одразу додає:

“А ще нам допомагав трохи перекладач. Та ставлення до нас було відразу хорошим. І нас одразу нормально прийняли в колектив”.

“Поза межами” — проєкт, покликаний максимально широко представити досвід людей з інвалідністю як біженців під час повномасштабної війни росії проти України. Це спільна програма, яку реалізовує громадська організація людей з інвалідністю Fight For Right за підтримки Google.org.

Читайте також