Презентація всеукраїнського дослідження

Сьогодні важко уявити щоденне життя людини без музики, фільмів, перегляду передач по телевізору або в інтернеті. Все більше культурні продукти стають радше необхідністю, ніж мистецтвом заради мистецтва.
У 2020 році компанія OnePoll спільно з HARMAN International провели дослідження серед американського населення, яке показало, що 81-му відсотку опитанних під час пандемії музика допомогла пережити період ізоляції, а 64% – зазначили, що перегляд віртуальних вистав дозволив їм відчувати себе ближче до соціуму.
Соціологічна група “Рейтинг” провела схоже опитування в Україні у 2020 році, яке виявило, що третина респондентів стали більше дивитись фільми та серіали, близько 25% опитаних – стали більше слухати музику.
В Україні під час карантинних обмежень 2,7 млн людей з інвалідністю опинились в ізоляції, як і решта населення країни. Тим не менш, як ніколи, вони в повній мірі відчули недоступність культурних продуктів, на відміну від людей без інвалідності.
Пандемія актуалізувала дискурс навколо доступного для всіх мистецтва та культурних продуктів і показала, що культура – це необхідність в повсякденному житті кожної людини.
Команда громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) провела перше в Україні репрезентативне опитування щодо стану дотримання культурних прав людей з різними видами інвалідності. Основною метою було з’ясувати запит людей з інвалідністю на культурний продукт, дізнатися про їхні очікування щодо змін у культурній сфері на найближчий час та сформувати загальне уявлення щодо доступності мистецтва та культури в Україні. Сформовані рекомендації за результатами дослідження стануть основою для вироблення всеохоплюючих інклюзивних культурних політик органами державної влади та місцевого самоврядування.
Дата і час проведення презентації: 20 жовтня 2021, 14:00
Місце: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Спікер(к)и:
Юлія Сачук, голова громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right
Ярослав Петраков, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури та інформаційної політики України
Оксана Прасюк, керівниця аналітичного відділу Українського культурного фонду
Проф. Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології
Леоніда Пономарьова, депутатка Київської обласної ради VIII скликання
Надія Добрянська, аналітикиня дослідження
Під час заходу буде забезпечений переклад жестовою мовою.
Попередня реєстрація журналістів/ок і учасників/учасниць є обов’язковою
t.herasymova@gmail.com, або за телефоном: +380963955396 – Таня Герасимова.
Увага! В якості заходу безпеки ми попросимо учасників/учасниць презентації показати на вході негативний тест на коронавірус або дійсний сертифікат про вакцинацію.
Дослідження було проведено в рамках проекту “Мистецтво для всіх: дослідження ситуації з дотриманням культурних прав людей з інвалідністю в Україні” за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів. Проєкт направлений на вивчення запиту людей з різними типами інвалідності на культурний продукт шляхом проведення серії фокус-груп, анкетування і всеукраїнського соціологічного опитування. Проєкт виконується ФОП Сачук Юлія Миколаївна.