Українці з інвалідністю ризикують загинути на війні чи зазнати поранень у 2-4 рази частіше

Українці з інвалідністю ризикують загинути на війні чи зазнати поранень у 2-4 рази частіше

Щонайменше з удвічі більшим ризиком загинути чи зазнати поранень – саме із цим зіштовхуються люди з інвалідністю в Україні у повномасштабній війні. Останні шість місяців громадська організація Fight For Right разом з партнерами рятує життя людей з інвалідністю. І ця боротьба триває у двох війнах: росії проти України та дискримінації проти прав людини.

На цьому наголошують учасники зустрічі під час відзначення Дня Незалежності України.

Зокрема, співдиректорка The Partnership for Inclusive Disaster Strategies Шайлін Слюзаліс каже: “24 серпня – у цей день, 31 рік як Україна все ще бореться за свою незалежність, а українці з інвалідністю, які мають у 2-4 рази більше шансів загинути або отримати поранення під час війни, продовжують боротися за своє життя, боротися за право на притулок, безпеку та послуги та боротьбу за власну незалежність у громаді.”.

Голова організації Fight For Right Юлія Сачук наголошує, що “останні шість місяців — це поєднання болю, сили та надії, це історія нашої спільної боротьби”.

“Кожен запит на порятунок, який отримує Fight For Right, — це такий приклад історії, про який потім можна буде прочитати в книжках, але цю історію ми творимо разом уже сьогодні”, – каже Сачук.

Марсі Рот, директорка World Institute on Disability, під час заходу зауважує: Лідерська позиція, яку зайняла Юлія Сачук і команда Fight For Right у підтримці українців з інвалідністю, справді вражає. Для мене це честь — бути поруч із вами у той час, коли ви демонструєте таку суттєву відповідальність за нашу спільноту, коли ви боретеся за своїх людей. Й ось минуло вже шість місяців цієї жахливої війни. Народ України продовжує стикатися з найгіршими проявами нелюдського, і все ж ви усі продовжуєте демонструвати найкращі риси людяності. Це справді захоплюючий урок для всіх нас”.

Читайте також