Fight For Right вступила до Коаліції з документування воєнних злочинів

Fight For Right вступила до Коаліції з документування воєнних злочинів

Громадська організація Fight For Right приєдналася до Коаліції «Україна. П’ята ранку», і спільно з іншими організаціями документувати воєнні злочини і злочини проти людяності, вчинені в ході російської збройної агресії.

«Ми це робимо для притягнення до відповідальності вищого керівництва російської федерації та безпосередніх виконавців воєнних злочинів, а також задля підтримки потерпілих через збройний конфлікт», – коментує приєднання Fight For Right до Коаліції правозахисниця, голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик й додає:

Правозахисниця, голова Центру прав людини ZMINA

«Дуже важливо, що Fight For Right працює з людьми з інвалідністю. Ця група людей є непропорційно потерпілою від війни, яка завдає чимало страждань. Адже, як ми бачили з численних повідомлень, люди з інвалідністю не могли так швидко евакуюватися з небезпечних зон, як інші категорії громадян, і ставали потерпілими від різних типів воєнних злочинів».

Коаліція разом з Fight For Right продовжувати документувати, збирати всі максимально можливі дані, зберігати їх, співпрацювати з національними та міжнародними механізмами правосуддя, а також висвітлювати те, що відбувається в Україні, ширшим аудиторіям – в Україні та за кордоном. І головне, у фокусі цієї роботи залишатимуться люди з інвалідністю та злочини щодо них.

Нагадаємо, Fight For Right – одна з перших організацій розпочала евакуацію людей з інвалідністю з моменту повномасштабного вторгнення росії.

Коаліція “Україна. П’ята ранку”, заснована у відповідь на військовий напад росії на Україну в лютому цього року, є групою організацій громадянського суспільства та окремих експертів, які фіксують та документують воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні під час російської збройної агресії в Україні. Багато членів Коаліції мають великий досвід документування міжнародних злочинів та порушень прав людини, скоєних в окупованих територіях Криму, окремих районах Донецької та Луганської областей з 2014 року, а також надають задокументовані дані українським правоохоронним органам та механізмам міжнародного правосуддя, в т.ч. Міжнародному кримінальному суду.

На фото: на чорному тлі молода жінка з темним волоссям і карими очима із серйозним поглядом дивиться злегка вбік від кадру. Напис на картинці: Тетяна Печончик: “Раді привітати FFR у Коаліції 5 ранку!”

Читайте також