Воєнні злочини проти людей з інвалідністю

Воєнні злочини проти людей з інвалідністю

Матеріал оновлюється:

Бабель. 11 березня, окупанти обстріляли у Харкові Оскільський психоневрологічний інтернат. Евакуювати встигли 73 людини. На момент обстрілу в інтернаті перебувало 330 людей. Кількість постраждалих встановлюється

Бабель. 11 березня. У Миколаєві росіяни обстріляли онкологічну лікарню, повідомляє голова Обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко. «Нападати на слабого може лише виродок. Про слабого — це не про нас, це про наших хворих. Щойно ці нелюди обстріляли онкологічну лікарню. Лікарню, яка надає допомогу хворим на онкологію з усієї Миколаївської області. Якщо ненависть до ворога гуртує — ми вже найзгуртованіша нация у світі. Якщо Росія бачить в онкологічних хворих рівного собі супротивника, який становить загрозу, — вона не просто хвора, вона вже в агонії», — заявив Безносенко

Луганська ОДА. 11 березня. У Луганській області, у місті Кремінна російські окупанти 11 березня розстріляли впритул з танка будинок для людей похилого віку — 56 загиблих.

«Цинічно і навмисно. Просто підігнали танк, поставили навпроти будинку і почали стріляти», – зазначає очільник Луганської облдержадміністрації.

Тих, хто вижив, а це 15 людей, росіяни викрали та вивезли на окуповану територію у Сватове до обласного геріатричного інтернату. Дістатися до місця трагедії досі неможливо. Про це 20 березня повідомив глава Луганської ОДА Сергій Гайдай

КМДА. 13 березня.
Окупанти нанесли артилерійський удар по Пуща-Водицькому психоневрологічному інтернату. Персонал та підопічні були завчасно евакуйовані.
Один снаряд влучив у приміщення котельні: пошкоджено дах, є руйнування всередині. Другий снаряд влучив у приміщення моргу.
Унаслідок вибухової хвилі часткових руйнувань зазнав і житловий корпус установи.
На момент обстрілу, підопічні інтернату та персонал були евакуйовані до безпечного місця. Наразі, на місці обстрілу працюють фахівці.

13 березня. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. У селі Борівському під Сєвєродонецьком на Луганщині російські загарбники вбили відомого волонтера Олександра Кононова.

“Олександр Кононов R.I.P. Українського волонтера росіяни вбили у власному будинку у Борівському, що під Сєвєродонецьком”, – йдеться у повідомленні.

За словами Гайдая, Кононова розстріляли в його інвалідному візку.

Луганська ОДА. 15 березня. У Луганській області, у місті Рубіжне російська армія зруйнувала інтернат для дітей з порушеннями зору «Кришталик», міську лікарню та три школи. Загинули чотири людини.

Читайте також