Діана Білоус про стажування в Секретаріаті Уповноваженого

Діана Білоус про стажування в Секретаріаті Уповноваженого

Ще коли збиралася заповнити анкету на участь у школі політичної участі “ЛІДЕРКА”, мала сумніви: чи приймуть мою заявку, бо в соціумі є упередження до нечуючих людей. Мені хотілося перебороти ці застарілі стереотипи та захищати права людей з порушенням слуху. Я заповнила анкету і згодом з радістю узнала, що мене зараховано до групи школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю “ЛІДЕРКА”, що вже вдруге проводить ГО «Боротьба за права».

На фото: Діана Білоус під час школи ЛІДЕРКА на фоні плакату “За права більше одного мільона дівчат та жінок з інвалідністю”

У школі зібралися 15 енергійних молодих жінок, які готові відстоювати права різних категорій і груп населення.
4 завантажені дні в школі «ЛІДЕРКА» дали мені багато нової інформації, про яку я раніше не мала уявлення.

На фото: Діана з коліжанками та перекладачкою жестовою мови під час школи

Після проходження школи була можливість виконати фінальне завдання та подати заявку на проходження стажування у державних органах влади. Я успішно виконала завдання та отримала запрошення приїхати до Києва на три тижні для проходження стажування у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Як нечуюча людина, я довго наважувалась на те, щоб пройти стажування в Офісі Омбудсмена, та все ж таки вирішила не втрачати таку можливість.

До початку стажування я прочитала Закон України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” та обов’язки Секретаріату Уповноваженого.

На фото: ДІана у перший день стажування біля таблички на будівлі Секретаріату

У перший день працівники Секретаріату Уповноваженого зустріли нас щирими привітаннями. Протягом першого тижня зі мною була перекладачка жестової мови Ангеліна, яка допомагала знайомитися з новим колективом і з обов’язками роботи.
Нас познайомили з сучасною технологією роботи за комп’ютером, пояснили, куди відправляти і де приймаються заяви та накази, а також наголосили, що в кожному з документів мають бути цифрові підписи.

На фото: Діана та перекладачка жестової мови Ангеліна, під час робочого процесу.

Я маю педагогічну освіту, і це сприяло тому, щоб опанувати суть роботи і виконувати завдання. Я робила облік моніторингів, готувала службові записки, шукала інформацію в інтернеті про дискримінацію людей із інвалідністю, писала прес-релізи про архітектурні та технічні засоби доступності для людей з інвалідністю в установах і закладах.

На фото: стажерки Секретаріату Діана та Олександа у компанії перекладачки жестової мови Ангеліни підіймаються в ліфті робочого ранку.

Мені було цікаво дослідити, як нечуючі живуть в соціумі; куди звертаються, щоб вирішувати проблеми порушення своїх прав, бо до Офісу Уповноваженого за 2020 рік жодної скарги від людей з порушенням слуху не надходило.

Щоб дізнатися більше, я звернулася до ЦП УТОГ і пішла на зустріч з головою організації та її заступниками. Вони більш детально інформували мене про проблеми нечуючих України в соціумі та комунікації.

Під час стажування я не помітила жодного співробітника Секретаріату який мав би інвалідність, що мене засмутило . Тому що дуже важливо, коли сама людина, що має інвалідність і бачить необхідність вирішення певних проблем, приймає рішення для цього.

Ні фото: Діана, Олександра та Ангеліна із працівниками Секретаріату Уповноваженого

Я дуже вдячна організаторам руху «Боротьба за права» за надану можливість пройти стажування в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Такий досвід дає змогу доносити до самої Верховної Ради наші проблеми з доступністю середовища для людей з інвалідністю та покращувати наше життя.

Блог підготувала: Діана Білоус, випускниця школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА», стажерка Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Публікація в рамках проєкту «Школа політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА», що реалізується за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.

Читайте також