Олег Клименчуков, заступник голови Сумської ОВА

Олег Клименчуков, заступник голови Сумської ОВА

“Хотілося б більше спецтранспорту”

“У Сумській області було проведено сім хвиль евакуації людей. І в кожній із цих хвиль були люди з інвалідністю”, – свідчить заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олег Клименчуков.

Сумщина найбільше постраждала у лютому – першому місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 2063 об’єкти інфраструктури зазнали руйнувань через бойові дії.

Ми змогли евакуювати близько ста тисяч людей. Це і приватним транспортом, і автомобільними засобами, і автобусами та іншими різними видами транспорту”.

Цим ділиться Олег Клименчуков і уточнює, що з кожною хвилею евакуації тільки автобусів залучали від 50 до 80 одиниць.

«30-40 автобусів – це був транспорт громад. Також нам дуже допомагала в цій роботі сусідня область. Полтавська адміністрація давала 30-40 автобусів на день. А бензин, паливо, все, що було необхідно, виділяли органи місцевого самоврядування з тих резервів, які в них були в наявності”, – розповідає посадовець і додає:

“Хотілося б більше спеціального транспорту для людей з інвалідністю. Це було б зручно для них і набагато скоріше б тоді відбувався процес їхнього порятунку. Але я думаю, що в тих умовах, в яких ми працювали, всі використали свій потенціал максимально – на 100%”.

Сьогодні Сумщина – більш-менш безпечний регіон. Він повністю деокупований, всі органи державної влади працюють у штатному режимі. Тому готові приймати переселенців із інших регіонів України, але поки найбільше внутрішніх переселенців тут із самої Сумщини: люди перемістилися із сіл та міст в інші населені пункти області.

Олег Клименчуков пригадує:

У нас немає ані жертв, ані поранених внаслідок цієї евакуації – ані серед людей з інвалідністю, ані серед інших цивільних. Я думаю, що наша евакуація пройшла успішно, на щастя ми нікого не втратили і ніхто не отримав якихось серйозних травм”.

У тексті використані фото, надані Сумською ОВА, про етапи евакуації маломобільних громадян.

Портретне фото Олего Клименчукова. Джерело: Суспільне новини

***

Публікація написана в межах проєкту “Права людини для України”, який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019–2023 років.

За проєктом ГО Fight for Right провела дослідження “Досвід людей з інвалідністю під час евакуації задля майбутнього миру та безпеки: свідчення, аналітика, висновки”.

Для публікації використане інтерв’ю з опитаних експертів. Думки, висновки чи рекомендації належать автору і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

Читайте також