Lights for Rights – Акція видимості людей з інвалідністю

Lights for Rights – Акція видимості людей з інвалідністю

12 грудня, в неділю, о 16.00 ми вийдемо на Майдан Незалежності з ліхтарями, щоб підсвітити права людей з інвалідністю в Україні. Долучайтеся до нас, щоб посилити наші голоси та зробити яскравішим наше світло!

Уявіть собі: саме серце Києва, вечір… і сотні ліхтариків, що символізують прагнення людей з інвалідністю бути видимими. Це подія, про яку має дізнатися вся Україна і світ, тож давайте привернемо увагу до того, що кожен і кожна з нас мають почуватися вільно, комфортно, гідно та безпечно у демократичній державі!

Чому ми закликаємо вас прийти?

  • Це наш спільний внесок на захист прав людини.
  • “Нічого для нас без нас!”. Ми – люди з інвалідністю – відстоюємо право брати участь у прийнятті всіх рішень, а не дозволяти робити це за нас.
  • Ми оголосимо вимоги щодо дотримання прав людей з інвалідністю, які сформулювала спільнота (правозахисна адженда).

В Україні Конвенція про права осіб з інвалідністю набрала чинності ще 6 березня 2010 року. Цей документ покликаний гарантувати рівні можливості для людей з інвалідністю та без, а також забезпечувати суспільну активність та незалежність людей з інвалідністю.

Натомість, тільки уявіть собі, у 2021 році за результатами дослідження Fight For Right*, лише 1 % опитаних українців вважають, що люди з інвалідністю – це “звичайні” люди, “люди з такими ж правами, як і всі”.

Ми хочемо, щоб і решта 99% українців та українок побачили: ми, люди з інвалідністю, є, ми – готові творити зміни в державі разом з усіма, і більше не будемо залишатися в тіні й бути невидимими для України.

13 грудня відзначається 15-а річниця прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка закріпила права людей з інвалідністю як права людини у всьому світі.

12 грудня ми проведемо першу в історії України правозахисну акцію видимості людей з інвалідністю Lights for Rights та розпочнемо свою історію. І разом з вами дамо старт тим змінам, які давно актуальні і яких вимагаємо.

Отже,

  • Акція відбудеться 12 грудня, в неділю, на Майдані Незалежності о 16:00.
  • Приносьте із собою ліхтарі, заряджені мобільні телефони із ліхтариками і все, що світиться вночі (дотримуємося правил пожежної безпеки)
  • Якщо ви просто гуляєте Майданом Незалежності, можете увімкнути свій мобільний телефон і підсвітити нас: тим самим показати, що ви підтримуєте захист прав людини для себе і для всієї України.

#МенеВидно, #FightForRight #заправалюдейзінвалідністю

Контакти для ЗМІ:

електронна пошта – k.but@ffr.org.ua, телефон – +380960478337 (Крістіна Бут)

Контакти з організаційних питань:
електронна пошта – a.strieltsova@ffr.org.ua, телефон – +380961895686 (Анастасія Стрєльцова)

* Мистецтво для всіх: ситуація із дотриманням культурних прав людей з інвалідністю в Україні. Аналітичний звіт за результатами всеукраїнського опитування «Думки і погляди населення України» (Омнібус) у вересні 2021 року.

** Нагадуємо, що учасниками акції можуть бути лише вакциновані особи або ті, хто мають довідку ПЛР-тест, що діє 72 години чи інші відповідні документи (згідно з чинним законодавством).

*** Громадська організація Fight For Right – правозахисна організація людей з інвалідністю, заснована в 2017 році самими людьми з інвалідністю. Нашою візією є світ, у якому кожна людина з інвалідністю в Україні знає свої права людини та може вільно ними користуватися. Ми працюємо, задля дієвого впровадження в Україні положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, адвокатуючи та лобіюючи зміни в державній політиці щодо прав людей з інвалідністю, займаємося аналітичною, інформаційною та навчально-просвітницькою діяльністю.

**** Ілюстрацію створила Наталія Целюба.

Читайте також