Масштабний онлайн-курс про захист прав людей з інвалідністю на Prometheus

Масштабний онлайн-курс про захист прав людей з інвалідністю на Prometheus

ГО «Боротьба за права» запускає масштабний онлайн-курс із зміцнення захисту прав людей з інвалідністю, який стартує 31 січня 2020 на Prometheus. Впродовж чотирьох тижнів студенти/ки курсу заглибляться у тему прав людей з інвалідністю. Ведучий курсу, Параолімпійських чемпіон Андрій Демчук, розкаже про розвиток ставлення до інвалідності у світі та Україні, чому зовсім не інвалідність обмежує людей та хто створює й несе відповідальність за бар’єрне середовище.

Під час курсу слухачі та слухачки з інвалідністю та без зможуть «приміряти» на себе «капелюха» правозахисників та отримати навички з різних методів захисту прав людини як на національному, так і на міжнародному рівні. Після опанування всього курсу випускники та випускниці зможуть спробувати свої сили в громадському активізмі на захист прав людей з інвалідністю, взяти участь у грантовому конкурсі на розвиток локальних правозахисних ініціатив «Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю», доєднатись до команди ГО «Боротьба за права» або до іншої громадської організації та вимагати кращого ставлення до себе та до інших.

Зареєструватись на курс можна за цим посиланням.

Тематичне наповнення курсу

  • Що таке інвалідність? Історія розвитку моделей інвалідності. Переваги тих чи інших моделей, які ми маємо наразі в сучасній Україні.
  • Що таке інклюзія та підхід заснований на повазі до різноманіття та прав людини?
  • Коректна термінологія та етика ставлення до людей з інвалідністю.
  • Права людини = права людини з інвалідністю. Загальний огляд теорії про права людини. Що таке громадянські та політичні права? Що таке економічні та соціальні права? Чому про це варто знати?
  • Рівність та недискримінація.
  • Розумне пристосування, доступність та універсальний дизайн: де різниця, хто й що має забезпечувати?
  • Порушення прав людей з інвалідністю в сучасній Україні: приклади й ситуації. Які саме права порушуються?
  • Хто має нести відповідальність або покращити ситуацію?
  • Міжнародні та національні механізми захисту прав людей з інвалідністю та приклади.
  • Дії для захисту прав людини.

Примітка від команди курсу щодо правильної термінології

Слова, які використовуються щодо інвалідності залежать від знань людини, яка говорить, досвіду та часу, належності її до певної спільноти. Стандарти коректної та толерантної лексики й термінології як в темі інвалідності, так і ширше – в темі прав людини в сучасній українській мові все ще формуються та зазнають змін. Різні групи людей щодо себе та й інших вимагають використання тих чи інших слів. Для цілей цього курсу, якщо не буде у тексті чи відео окремо пояснено інакше, будемо спиратись на чинне законодавство та використовувати словосполучення «людина з інвалідністю» там, де цього вимагає зміст лекції. У всіх інших випадках будемо використовувати слово «людина» або називати наших героїв на ім’я.

Курс розроблений громадською організацією «Боротьба за права» в межах проєкту «Fight for Rights: Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю в Україні», який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Проект: Курс “Захист прав людей з інвалідністю”

Читайте також