Мій шлях до щасливого (безбар’єрного)життя Блог Київської виборчої дільниці № 800064

Мій шлях до щасливого (безбар’єрного)життя Блог Київської виборчої дільниці № 800064

Вітання всім, мої любі, хто за доступні вибори! (Але, можливо, є такі, хто проти доступних виборів, то ви краще ідіть лісом, бо цей текст вас сильно роздратує!)

Розкажу я свою невеличку історію буремного життя.

Дозвольте представитися. Я Дільниця 800064. Унікальна в своєму роді. Але до цієї унікальності я йшла роками! Уявляєте, роками! Мене давно ніхто не помічав!

Хоча як і більшість дільниць в Україні. Що поробиш, сприймають нас недоступних, як належне. Ну живе собі дільниця така, живе, ніхто років чотири про неї не згадує. А настали вибори – все, починаються до неї сотні претензій. А чому, скажіть, будь ласка, чому не вирішити все заздалегідь? Щоби, по-людськи, я була відремонтована, щоб сучасною я була, зручною, красивою. Чому б не зробити з мене одразу комфортну і сучасну, а далі – просто перед виборами робити мені косметичне прибирання? Я ж так хочу, щоб усім виборцям, усім без виключення, було комфортно прийти і проголосувати. І тут мені підказали, що до місцевих виборів я стану однією з небагатьох, доступною.

Зараз мені є чим пишатися, тому із задоволенням розкажу вам про те, як було до і як стало після.

Почнемо зі шляху. Адже до мене треба якось дістатися! На шляху до мене не було доступної навігації, або вказівників. Звісно, я могла би прокричати, що я тут, але я би так розлякала усіх сусідів! Їм і так не солодко. І мене б не почула одна з груп маломобільних виборців – з порушенням слуху. Тому встановили інклюзивну навігацію – як на території об’єкта, так і всередині.

На прилеглій території, де я розташована, пішоходні тротуари завузькі аж вдвоє (1 м при нормативних 1,8 м). До того ж, стихійне паркування на тротуарах взагалі унеможливлює користування ними та ускладнює пішохідне сполучення, в т.ч. – для маломобільних груп. Добре, що на час виборів додумалися звільнити пішохідні шляхи від припаркованих машин. Також у місцях для перетину доступного шляху з перешкодами (бордюри, порожки) встановили тимчасові пандуси для людей на кріслах колісних.

На жаль, моя підлога всередині вкрита плиткою. Уявляєте, якщо піде дощ, то й на самих виборах можна стати маломобільним… Добре, що експерти це врахували і наклеїли абразивні стрічки для підвищення безпеки сковзкого покриття.

Задля прозорих і чесних виборів треба заповнити бланк. А для того мені необхідно багато світла, щоб кожен з виборців міг побачити список кандидатів і поставити галочки там, де він вважає за потрібне. Добре, що мені надали таку можливість – бути добре освітленою.

Також я рада, що дооблаштували доступну вбиральню, оснащали її поручнями та іншим приладдям для доступності маломобільних груп.

А памятаєте, я писала, що є унікальною в Україні? Так от, це тому, що я, та ще двоє моїх подруг-дільниць, єдині в Україні, де нечуючі виборці могли отримати допомогу жестовою мовою. Завдяки програмі Connect Pro на планшетах спостерігачів від Fight For Right можно було зв’язатися із перекладачем жестової мови та проконсультувати виборців із порушенням слуху.

Мені подобається моя індивідуальність, але я мрію, щоб кожна дільниця в Україні стала комфортною для всіх виборів аби кожен та кожна змогли проголосувати.

Авторка: Міла Березюк

Проєкт “Разом за доступні вибори” реалізується за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Проект: Виборчі права людей з інвалідністю

Читайте також