Підсумки 2022 року

Вітаємо!
На звʼязку Fight For Right. Ми всі провели 2022 рік в очікуванні найголовнішої перемоги: перемоги України у війні з росією. Але жодні складнощі та вороги не можуть завадити нам також радіти нашим особистим досягненням.
Перемоги та радощі завжди солодші, коли ними ділишся зі своїми друзями та подругами. Тому наприкінці цього важкого, але напрочуд важливого року, ми хочемо розділити разом із вами наші перемоги у Fight For Right.
Це зробили ми – люди з інвалідністю.
- Порятунок людей
Із перших днів повномасштабної російської війни ми самоорганізувалися та створили механізм Негайного Реагування для порятунку життів і допомоги людям з інвалідністю. Навіть в найжорстокіші моменти евакуації відбувалися з Маріуполя, Краматорська, Чернігова та інших міст під обстрілами. Це близько 2 тисяч врятованих життів. Ми одні з перших в Україні почали організовувати медичні евакуації як у межах України, так і закордон, каретами швидкої допомоги у супроводі медичних працівників: до Польщі, Німеччини та Швейцарії. Вартість однієї евакуації – кілька тисяч доларів США.
Наша найдовша евакуація – з Миколаєва до Буенос-Айреса, найстаршій людині, яку ми евакуювали, 98 років. Рятували людей з їх улюбленцями: котиками, собачками, шиншилами. Реалізували наймилішу евакуацію: родина разом із голубом Сірьожою.
- Незламність ще до того, як це стало трендом
Люди з різних країн світу та куточків України, які 24 на 7 працюють усі ці дні, аби люди з інвалідністю отримали підтримку: медикаменти, крісла колісні, спеціалізоване харчування, фінансову підтримку, юридичні поради, слухові апарати, милиці, психологічні консультації, продукти харчування, засоби гігієни та інші види допомоги. У Києві, Італії, Дніпрі, Данії, Північній Македонії, Черкасах, Ірландії, на Волині, у Німеччині, Камʼянському і Польщі, Львові, Австрії, США та Британії ми щоденно пліч-о-пліч боремося за життя українок і українців з інвалідністю в Херсоні й Миколаєві, у Бахмуті та Ізюмі, Краматорську та Нікополі, та в кожному іншому населеному пункті України, де триває війна.
Запустили проект “ТЕПЛО” – найнеобхідніший проєкт із підтримки людей з інвалідністю під час зимового періоду.
- Унікальна інфраструктура
Перша і єдина в Україні гаряча лінія підтримки для людей з інвалідністю, на яку щоденно надходить близько 40 звернень, котрі потрапляючи до розробленої нами системи в AirTable беруться через кілька хвилин в роботу менеджерами_ками. Ми облаштували два логістичні вузли в Україні загальною площею 200 м2, на яких знаходяться декілька тисяч одиниць різноманітного обладнання (милиці, ролатори, ходунки, крісла колісні, медикаменти, засоби для гігієни). Тисячу триста одиниць отримали із США.
Один знаходиться під землею та недосяжний для бомб, інший – із постійним підключенням до електромереж та пристосований для зберігання речей, які потребують контрольованих умов. На ходу 5 транспортних засобів, якими наша команда подолала близько 200 тис. км під час евакуацій.
Розроблені та використовуються в щоденній роботі політики, інструкції та стандарти, які забезпечують найвищу якість послуг підтримки. Кожен запит опрацьовується індивідуально і людина отримує саме ту підтримку, яка їй потрібна з урахуванням її обставин, виду інвалідності та інших факторів. Вартість одного запиту близько 200 доларів США. Разом ми допомогли 5770 людям.
- Стали сильним голосом заради розв’язання найболючіших проблем
Ми досліджуємо, аналізуємо, формуємо рішення та спонукаємо владу і міжнародні організації покласти край найгострішим проблемам, з якими стикаються люди з інвалідністю в Україні.
- Припинити позбавляти свободи та правоздатності людей з інвалідністю.
- Побудувати механізм розслідування та відновлення справедливості у воєнних злочинах росії проти людей з інвалідністю.
- Зробити гуманітарну роботу в Україні та світі дійсно помічною та доступною для людей з інвалідністю.
Домоглися змін правил перетину державного кордону для чоловіків із інвалідністю та для чоловіків, що є супроводжуючими для людей з інвалідністю. Стали частиною Коаліція «Україна. П’ята ранку», яка документує воєнні злочини росії. Долучилися до наявних координаційних механізмів системи ООН: Ukraine Logistics Cluster, UN Protection Cluster, Age and Disability Working Group. Стали виконуючим партнером Партнерства ООН з прав людей з інвалідністю UN PRPD. Провели сотні зустрічей, написали сотні сторінок звернень, досліджень та аналітичних матеріалів, адвокатували за права людей на міжнародній арені у Нью Йорку, Женеві, Брюсселі та Стокгольмі. Разом із партнерами з РПР готуємо власне бачення відновлення України, в якому беруть участь люди з інвалідністю.
- Надійні партнерства
Нашими партнерами, які пліч-о-пліч щодня працюють із нами задля допомоги людям з інвалідністю, стали World Institute on Disability, The Partnership For Inclusive Disaster Strategies, які є лідерами у світі щодо включення інвалідності до гуманітарних дій.
- Зміцнення спільноти людей з інвалідністю.
Ми були і є підтримкою для захисників_ць прав людей з інвалідністю, частина з яких долучилися до команди. Де би ми не знаходилися: у Києві, Дубліні, Монако чи Баден-Бадені, ми відчуваємо величезну підтримку всього світу та тепло від запалу, із яким ми допомагаємо людям в Україні.
У грудні ми провели другу акцію Lights For Rights Glow For Ukraine, до якої долучилися 37 людей з 9 країн світу. Ми завжди на звʼязку і разом! З нами видатні люди правозахисту у сфері інвалідності у світі: Джайлз Дюлі , Джуді Хʼюман, Шайлін Слюзаліс.
- Стали голосом українок і українців з інвалідністю у світовому інформаційному просторі
Про нас написав Президент Обама, а ми розповідали про українок і українців з інвалідністю світовим медіа BBC, CBS, Al Jazeera, Sky News, VICE News, Irish Times, TIME, Reuters, The Telegraph, People, Bloomberg та інші.
- Команда
Ми виросли втричі. Рятувати людей з інвалідністю нам допомагали понад 40 волонтерів та волонтерок з 7 країн світу. Водночас, ми продовжували навчатися та розвивалися. Тетяна Герасимова очолила організацію в ролі директорки. Юлія Сачук стала першою українкою в програмі лідерства Obama Foundation.
Також потрапила до списку BBC “100 впливових та надихаючих жінок світу 2022”.
- Обʼєднаність
6 800 людей, багато з яких – люди з інвалідністю з усіх куточків світу, зробили донати на GoFundMe, щоб підтримати нашу роботу. Десятки бізнесів та міжнародних організацій фінансово підтримали щоденний порятунок життів. Google.Org, The Nippon Foundation, Legacy of War, Zalando, Lush, Choose Love та інші.
Ми не будемо загадувати бажання на Новий рік, але точно знаємо, що всі вони збудуться: адже все в наших руках! Дякуємо всім хто був з нами в цьому році. Давайте разом наближати перемогу в 2023-му!
Тримаймо стрій!