Почали рятувати життя людей з інвалідністю: звіт Fight For Right

Почали рятувати життя людей з інвалідністю: звіт Fight For Right

До початку повномасштабної війни росії проти України ми займалися захистом політичних, трудових, культурних прав людей з інвалідністю; розбудовували національну правозахисну мережу Fight For Right; адвокатували важливі зміни у законодавстві, пов’язані із захистом і дотриманням прав людей з інвалідністю; робили доступними сфери та послуги у нашій державі, а також посилювали нашу спільноту, наближаючи в Україні інклюзивну демократію.

До 24 лютого 2022 року у нас були ідеї, мрії, майбутні проєкти. З першого дня повномасштабної війни росії проти України ми змінили пріоритети діяльності та почали робити найважливіше на цей момент – рятувати життя. Так Fight For Right стали займатися екстреним реагуванням, зберігши при цьому адвокаційний напрямок діяльності. Як це все виходило у перші місяці повномасштабного вторгнення і чого нам вдалося досягти – дивіться у нашому квартальному звіті про підтримку під час війни.

Кейс-менеджмент

Загальна кількість разів, коли нам вдалося допомогти за звітний період, – 1251. З них: евакуація у межах України та за кордон — 736 людей; допомога з житлом в Україні і за кордоном — 378 особам; юридичні консультації — 96 осіб; медична евакуація — 70 людей; асистивні технології — 59 осіб; медичне забезпечення/ліки — 354 осіб; продукти харчування — 112 осіб; перша психологічна допомога — 13 консультацій. Зауважимо, що у більшості кейсів люди потребували й отримали одразу кілька видів допомоги. Станом на звітний період, кількість людей у кейсах, що були у процесі роботи, дорівнювала 1317.

Загальна кількість разів, коли нам вдалося допомогти за звітний період, – 1251. Зауважимо, що у більшості кейсів люди потребували й отримали одразу кілька видів допомоги.

З них:

  • евакуація у межах України та за кордон — 736 людей;
  • допомога з житлом в Україні і за кордоном — 378 особам;
  • юридичні консультації — 96 осіб;
  • медична евакуація — 70 людей;
  • асистивні технології — 59 осіб;
  • медичне забезпечення/ліки — 354 осіб;
  • продукти харчування — 112 осіб;
  • перша психологічна допомога — 13 консультацій.

Станом на звітний період, кількість людей у кейсах, що були у процесі роботи, дорівнювала 1317.

Екстрене реагування: люди з інвалідністю для людей з інвалідністю

З самого початку повномасштабного російського вторгнення нашою опорою стала саме міжнародна спільнота людей з інвалідністю.

  • Ми створили фандрейзингову сторінку для екстреного реагування Fight For Right на GoFundMe. На самому початку повномасштабної війни росії проти України ці ресурси були єдиними, які ми мали, щоб допомагати українцям й українкам з інвалідністю. На жаль, ми не маємо змоги подякувати особисто кожному та кожній людині, яка зробила внесок на сторінці GoFundMe, але ми щиро вдячні за підтримку. Кожні коментарі, які ми отримували, давали нам наснагу продовжувати далі нашу складну роботу.
Fight For Right на GoFundMe. На зображенні жінка, що стоїть навколішки, схрестивши руки у надії. На ілюстрації також відображені показники збору на фандрейзингу.

Сторінка Fight For Right на GoFundMe.

Коментар до донату на GoFundMe.

  • Ми створили міжнародну коаліцію за участі Fight For Right, The Partnership for Inclusive Disaster Strategies та World Institute on Disabilities (WID) для екстреного реагування та допомоги українцям з інвалідністю під час війни.
  • Ми отримали підтримку від Google, GoFundMe, Bildhalle, Front Line Defenders, ІСАР Єднання, IFES, Primate’s World Relief and Development Fund, Purposeful, Global Fund for Children, National Endowment for Democracy, Zalando, Abilis, JB Music та DRA.

Адвокація за права людей з інвалідністю

  • Стали виконуючим партнером UN PRPD – Партнерства ООН з прав людей з інвалідністю.
  • Беремо участь в роботі Ukraine Logistics Cluster and UN Protection Cluster.
  • Провели презентацію роботи FFR та перші результати оцінки роботи міжнародних гуманітарних організацій у контексті людей з інвалідністю під час форуму громадянського суспільства у Польщі.
  • Ініціювали та створили окрему тематичну підгрупу в рамках Коаліції 5 ранку для оцінки стану дотримання прав людини та документування воєнних злочинів у місцях несвободи. Підготували пілотний звіт, розробили компексу методологію моніторингу та документування; розпочали фандрайзінг на проведення масштабного партнерського проєкту в кількох деокупованих регіонах України.
  • Презентували на зустрічі ОБСЄ у Відні результати оцінки проблем дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні та рекомендації, розроблені FFR для міжнародних організацій.

Презентація на зустрічі ОБСЄ у Відні результатів оцінки проблем дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні

  • Взяли участь у Міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства», яка відбулася у Варшаві у квітні. У рамках панелі про гуманітарні виклики говорили про низьку спроможність міжнародних гуманітарних місій до взаємодії з українським громадським сектором на рівних. Окрім цього, наголосили на відсутності нагально необхідної реальної оцінки потреб в гуманітарній допомозі, яка б базувалась на дезагрегованих даних про реальні потреби всіх груп, включно з людьми з інвалідністю.

Участь у Міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства»

Обкладинка аналітичної записки “Дотримання прав ос іб з інвалідністю в умовах збройної агресії російської федерації проти України”

Фінансовий звіт

Перелік основниз витрат Fight For Right за вказаний період (у цифрах і відсотках).

Комунікації

  • Fight For Right згадали понад 60 разів в українських і зарубіжних медіа, серед яких, зокрема, New York Times, Washington Post, Al Jazeera, Financial Times тощо.

Юлія Сачук в ефірі Al Jazeera (1)

  • Про нас згадували: Барак Обама, Віра Фарміга, Катрін Лангенсіпен

Інформація про Fight For Right в інстаграмі Барака Обами (1)

  • Членкині команди дали понад 50 інтерв’ю й експертних коментарів.
  • Були на ефірах і сюжетах міжнародних телеканалів, радіостанцій і подкастів (понад 15 разів).
  • Запустили окремий розділ сайту, присвячений екстреному реагуванню під час війни.

Читайте також