Ратифікували Стамбульську конвенцію!

Ратифікували Стамбульську конвенцію!

Верховна Рада сьогодні ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”. 259 голосів “за” від народних депутатів.

Цей документ Україна підписала в 2011 році. Як повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк, за законопроєкт “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами” проголосували 259 депутатів, проти було лише 8 голосів.

Зокрема від фракції “Слуга народу” надала 193 голоси, ЄС – 9, “Батьківщина” – 0, “Платформа за життя та мир” – 15, “За майбутнє” – 2, “Голос” – 10, “Довіра” – 13, “Відновлення України” – 12, позафракційні – 5.

Чому важлива Стамбульська конвенція для жінок та дівчат з інвалідністю?

  • Жінки та дівчата з інвалідністю піддаються множинній дискримінації. При цьому, у країні немає жодного притулку для потерпілих від домашнього насильства, який був би доступний для жінок з інвалідністю, особливо з важкими формами. Дівчатам з інтелектуальними порушеннями також немає куди йти в разі вчинення над ними насильства.
  • Дівчата та жінки з інвалідністю можуть роками страждати від економічного та психологічного насильства у родині чи закладах інтернатного типу.
  • У закладах інтернатного типу досі існує примусова стерилізація, де ніхто не захистить та не прийде на допомогу.
  • Якщо жінка з інвалідністю розлучиться з чоловіком-кривдником, суд скоріше підтримає чоловіка, який не має інвалідності, через нібито більшу спроможність забезпечити дитину.

“Це тільки один з важливих, хоч і довгоочікуваних кроків для держави України. Далі – ще багато роботи. Але це важливий інструмент для того, щоб в Україні побудувати ефективний механізм захисту для жінок та дівчат з інвалідністю”, – коментує співзасновниця Fight for Right, співініціваторка кампанії “Відчинимо правду про насильство” Ірина Виртосу.

Більше – у матеріалі “Захист від домашнього насильства: що потрібно знати про Стамбульську конвенцію”

Читайте також