Тисяча українців з інвалідністю отримали допомогу у вигляді нового обладнання

Тисяча українців з інвалідністю отримали допомогу у вигляді нового обладнання

З суботи, 26 лютого, через два дні після початку російського вторгнення, ми у Партнерстві з інклюзивних стратегій у разі стихійних лих («Партнерство») спільно зі Всесвітнім інститутом з допомоги людям з інвалідністю («WID») та через наш Глобальний альянс із прискорення ресурсів для боротьби зі стихійними лихами («GADRA») підтримуємо місцеву українську організацію людей з інвалідністю Fight for Right, яка проводить рятувальну роботу в районі бойових дій.

Fight For Right – це українська організація, яка від початку своєї діяльності займається питаннями створення спільноти людей з інвалідністю, захисту інтересів, прав, забезпечення освіти та доступу. Зараз, коли триває війна і становище людей з інвалідністю стає все більш важким, Fight For Right працює цілодобово, щоб евакуювати українців і підтримати тих, хто евакуювався в сусідні країни під час російського вторгнення в Україну.

На початку квітня 2022 року Програма повторного використання медичного обладнання тривалого користування Департаменту у справах людей старшого віку штату Меріленд («DME») виступила на підтримку Fight For Right, щедро пожертвувавши більше 1000 одиниць медичного обладнання тривалого користування. А саме – крісла колісні, ходунки на колесах, милиці, тростини, крісла-туалети тощо, а також витратні матеріали медичного призначення, такі як засоби для догляду за ранами, засоби для лікування нетримання сечі, приладдя для живильних трубок тощо для українців з інвалідністю.

Хоч усі хотіли мобілізуватися й доставити цей важливий вантаж у 41 піддон з обладнанням через увесь світ (ресурси в той час були обмежені) до зони бойових дій, однак завдання здавалося практично нездійсненним.

Партнерство працювало впродовж декількох місяців, координуючи логістику доставки з Меріленду, США, на безпечний склад в Україні. Від оцінки кількості, ваги та ринкової вартості пожертвуваних предметів до роботи, виконаної «DME» з пакування та укладання на піддони всього обладнання та матеріалів.

За цей час ми співпрацювали з Fight For Right, щоб забезпечити надійного партнера з транспортування, з компанією «Alliance Express Cargo» («ACE»), щоб забезпечити перевезення 41 піддону з більш ніж 1000 одиниць обладнання. Починаючи з двох вантажних автомобілів 20 вересня з Меріленду до Нью-Йорка, потім вилітаючи з Нью-Йорка 25 вересня, щоб приземлитися у Варшаві, Польщі, 26 вересня. Потім ще одна вантажівка з вантажем з Польщі, починаючи з 27 вересня, до кінцевого пункту призначення на складі об’єднання Fight For Right в Україні 2 жовтня – у цілому трохи менше 3 тижнів.

Протягом усього процесу команда «ACE» дуже допомагала та підтримувала нас.

Під час відправлення такого великого вантажу в зону підвищеного ризику ми були готові до будь-яких можливих ситуацій, які могли б вплинути на процес транспортування. Натомість ми з вдячністю можемо сказати, що весь процес пройшов успішно завдяки «ACE», яка нас підтримувала, працювала професійно, дружно та забезпечила швидке виконання операції з транспортування.

Як і в будь-якому процесі, особливо в тому, який загалом тривав 6 місяців, на цьому шляху ми зіткнулися з деякими труднощами.

Наприклад, співробітники «DME» захворіли на COVID-19, після чого дехто з нашої команди також захворів на COVID-19. Це був час, необхідний для деталізації, зважування, пакування та укладання вантажу на піддони, а також на оформлення документів в останню хвилину… Зрештою, все вдалося.

Наразі Fight For Right працюватиме над розподілом обладнання серед людей з інвалідністю в Україні, які цього потребують.

Усе це було б неможливим без:

  • рятівної роботи організації Fight For Right;
  • щедрого пожертвування від Програми повторного використання медичного обладнання тривалого користування Департаменту у справах людей старшого віку штату Меріленд («DME»);
  • транспортної логістики, яка надавалася компанією «Alliance Cargo Express» (ACE);
  • та щедрої підтримки від Фонду «Choose Love».

Дякуємо всім, хто бере участь у підвищенні та підтримці незалежності українців з інвалідністю!

Джерело – The Partnership for Inclusive Disaster Strategies

Читайте також