У Крамоторському районі внаслідок обстрілу сталася пожежа в загальноосвітній школі-інтернаті. Є постраждалі

У Крамоторському районі внаслідок обстрілу сталася пожежа в загальноосвітній школі-інтернаті. Є постраждалі

У вівторок вночі, 2 серпня, внаслідок обстрілу російськими військами міста Миколаївка Краматорського району. Про це повідомила пресслужба ГУ ДСНС України у Донецькій області. Під завалами знаходились люди.

“Всього внаслідок події загинула 1 особа. З початку робіт проведено розчищення та розбір близько 60 т. зруйнованих елементів будівлі школи-інтернату”, – йдеться у повідомленні.

По прибуттю на місце виклику, встановлено, що відбувається горіння на 2-му та 3-му поверхах будівлі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Пожежу вдалось локалізувати та повністю ліквідувати. На місці руйнування продовжуються пошуково-рятувальні роботи по розбору завалу.

Як наголошує менеджерка з адвокації Fight For Right Вікторія Харченко, держава повинна провести негайну евакуацію мешканців місць несвободи всюди, де продовжуються активні бойові дії у місця на більш безпечній території України або за кордон.

“Люди з інвалідністю в інтернатах та інших закладах не можуть самостійно приймати рішення про власну безпеку. Тому саме влада, яка взяла на себе відповідальність за добробут дітей, має забезпечити їм захист та безпеку”, – каже Харченко.

Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення Україна досі не розробила адекватного механізму для своєчасної евакуації дорослих, які перебувають у місцях несвободи. Серед них – не тільки ті люди, хто відбуває покарання, а й дорослі з інвалідністю та літні люди, що проживають у геріатричних, психоневрологічних та інших закладах.

Ця публікація створена ГО “Боротьба за права” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). Будь-які думки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають погляди IFES.

Читайте також