Вебінар “Бізнес, який поважає права людини”

Вебінар “Бізнес, який поважає права людини”

Запрошуємо всіх взяти участь у навчальному вебінарі “Бізнес, який поважає права людини” 25-го червня о 19:00.

Ми звикли до концепції прав людини, де всі очікування пов’язуються з державою – це вона становить основну небезпеку порушення прав людини, і це вона має забезпечити захист прав людини, у тому числі, коли вони порушуються бізнесом.

Але чи завжди держава може забезпечити ефективну модель реалізації прав людини? Врахувати всі можливі ризики їх порушення? Запропонувати дієвий механізм мінімізації таких ризиків, виходячи з особливостей кожної конкретної ситуації?

Як відповідь на ці запитання, сформувалася концепція корпоративної відповідальності поважати права людини:

  • Бізнес не може і не повинен посилатися на мовчання законодавця, бездіяльність держави, для виправдання порушень прав людини у своїй діяльності.
  • Бізнес повинен оцінювати ризики порушення прав людини, які можуть виникати в його діяльності й мінімізувати їх.
  • Бізнес має забезпечувати ефективні механізми правового захисту для тих, чиї права він порушив.

Сьогодні компанії розробляють політики, практики й ініціативи, відображаючи в них ідею поваги і підтримки прав й інклюзії для людей з інвалідністю, які можуть бути їх працівниками, покупцями, постачальниками або жителями громади, в якій працює компанія. В основі цих дій лежать універсальні стандарти прав людини, документи ООН й інших міжнародних інституцій, численні методичні керівництва.

Разом із лекторкою Оленою Уваровою поговоримо про кращі світові практики, українські реалії й перспективи, судові справи й інші важелі впливу, які змінюють бізнес-моделі.
Олена Уварова, к.ю.н., голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Фулбрайтівська дослідниця 2019-2020.

Зареєструватись на вебінар можна тут.

Вебінар проходитиме з перекладом жестовою мовою.
Вебінар організовано в межах проекту «Fight For Right: Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю», який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Пройти курс “Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю” можна тут.

Проект: Курс “Захист прав людей з інвалідністю”

Читайте також