Відновлення України має враховувати людське різноманіття – правозахисниця Юлія Сачук

Відновлення України має враховувати людське різноманіття – правозахисниця Юлія Сачук

Відбудова України має відбуватися з наголосом на людському різноманітті та правах людини. Про це наголосила голова організації Fight For Right Юлія Сачук під час представлення в швейцарському Лугано плану відновлення країни.

Участь у форумі взяли високопосадовці та представники понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій.

​​У розробці плану відновлення України взяла участь і команда Fight For Right. Зокрема, Юлія Сачук наголосила:

«Ми переконані, що відбудова – це багато різних кроків. Є фізичний вимір відбудови, є питання інтеграції з ЄС, які, з огляду на кандидатство, вже набагато ближче, а є питання комплексних та вкрай необхідних реформ, які зроблять Україну модерною, і, хочеться сподіватися, інклюзивною країною, де працюють механізми захисту прав людини”.

Юлія Сачук також звертає увагу, що спільнота людей з інвалідністю є різноманітною, зокрема, це жінки, чоловіки, люди різного віку та різного фінансового статусу, різної етнічності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

“У документах конференції Лугано є багато повторень про інклюзивність, але наразі дуже мало про права людини на всіх трьох стадіях відбудови: тут і зараз, у процесі інтеграції та в майбутній модернізації України. Питання інвалідності, як і інших «вразливих груп», не стали наскрізними через мову прав людини, а натомість внесені до окремого розділу «соціальні питання», – каже голова організації й додає:

“Явища «інклюзія», «різноманіття», «участь і включення» найкраще проявляються не на папері, а в діях. Тож ми дуже хочемо справді якісного включення спільнот до процесів прийняття рішень, а повістки прав людини – до всіх блоків питань, а не тільки до соціальної сфери. Нам потрібні не пільги, не медична допомога, не окреме навчання – нам потрібні рівні права і можливість їх реалізувати й захистити”.

Нагадаємо, Спеціальна радниця Управління міжнародних прав людей з інвалідністю Державного департаменту США Сара Мінкара переконана, що коли кожен і кожна цінуються, користь отримують усі.

Читайте також