Перезавантаження на права людини

Перезавантаження на права людини

З 20 по 23 травня в селі Хмелева на базі кемпу «Білий бізон», що на Івано-Франківщині, стартували таборові тренінги з прав людини для молоді, яка прагне змін.

12 учасників та учасниць, серед яких були люди з інвалідністю, молоді мами, внутрішньо переміщені особи, представники ЛГБТІК-спільноти та інші, навчалися правам людини, досліджували історію руху людей з інвалідністю, розмірковували над принципами недискримінації.

А ще усі разом сплавлялися по річці Дністер, готували сніданки та вечері, дискутували про права людини під час варіння борщу, допомагали один одному.

«Це був один суцільний вибух енергії, – ділиться враженнями учасниця Ірина Заярнюк. – Тут я краще стала розбиратися в темі прав людини та недискримінації. І готова ці знання нести далі у свою майбутню професію соціального педагога».

«Окрім навчання та гуртування, для мене цінним було і те, що простір кемпу «Білий Бізон. Хмелева» за два дні просто на очах ставав усе доступнішим для людей з інвалідністю. До кімнат та навчального простору були поставлені пандуси, до вбиралень розширили проїзд, самі вбиральні та душові кімнати були облаштовані під потреби людей, що користуються кріслами колісними. І це надзвичайно важливо, працівники кемпу не просто так це робили, вони бачили кому і для чого потрібна доступність. Ці невеликі, але надзвичайно важливі кроки, сприяли повноцінному залученню у навчання та відпочинок зокрема учасників та учасниць з інвалідністю», – коментує експертка Fight for Right Тетяна Герасимова.

Табір у Хмелевій – перший із серії таборових тренінгів, що організовує Fight for Right за підтримки Національного демократичного інституту. До його проведення були запрошені тренерки Вікторія Лучка (агенція «Доступне кіно»), Ірина Виртосу (Центр прав людини ZMINA) і тренер Олександр Войтенко (ГО «МАРТ»).
Наступні таборові зустрічі заплановані у Харкові та місті Скадовську, що на Херсонщині, а також велопробіг на Волині.

Читайте також