Представниці FFR — у робочій групі Самміту за Демократію Держдепу США

Представниці FFR — у робочій групі Самміту за Демократію Держдепу США

Ірина Текучова, Юлія Сачук і Вікторія Харченко ввійшли до складу робочої групи з питань захисту прав людини для підготовки Самміту за Демократію (Summit for Democracy) США. Подія відбудеться в онлайн-форматі 9 грудня 2021 року й офлайн-форматі через рік. Для організації Fight For Right додання у робочу групу важливе, адже це сприятиме підвищенню видимості спільноти на міжнародному рівні. Окрім цього, це можливість дати фідбек з питань інвалідності, щоб до світового порядку денного було включено питання інвалідності та доступності.

На початку жовтня представниці команди Fight For Right приєдналися до настановчої онлайн-зустрічі Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з представниками неурядових організацій. На онлайн-заході були присутні 216 учасників.

Протягом зустрічі були обговорені такі питання:

 

1. Плани щодо проведення Самміту за Демократію (Summit for Democracy). У першу чергу, на заході наголосили, що його метою є підтримка демократії та боротьба з авторитаризмом, боротьба з корупцією та сприяння дотриманню прав людини як у США, так і в інших країнах. Планується проведення двох самітів, присвячених підтримці демократичних ініціатив — цього та наступного року. Саміти важливі як для країн з розвиненою демократією для того, щоб поділитися своїм досвідом, так і для країн, що розвиваються у цьому напрямку, — щоб отримати підтримку та допомогу у цьому розвитку.

2. Критичну роль у становленні демократії відіграють громадські організації, тому необхідно, щоб вони були залучені до таких активностей. Держеп зацікавлений у співпраці з громадськими організаціями на всіх етапах саміту — з початкових стадій підготовки до його проведення. Особливо важливо запрошувати до діалогу представників громадських організацій, що раніше з якихось причин не були достатньо представлені. Запрошують приєднатися до підготовчих сесій організації дівчат і жінок, людей з інвалідністю, ЛГБТІК+ спільноту, представників корінних народів. Зокрема, захід відбуватиметься за участі українських правозахисників/правозахискниць і громадських організацій для того, щоб утвердити три найголовніші пріорітети у зовнішній політиці США.

3. Перший саміт відбудеться в онлайн-форматі 9 грудня 2021 року, а офлайн-саміт — через рік, якщо це дозволить епідеміологічна ситуація. Більше того, саміт в офлайн-форматі потребуватиме ретельнішої підготовки, обговорення та координації. Саме тому і створені робочі групи створені за напрямками “підтримка демократії та боротьба з авторитаризмом”, “боротьба з корупцією” та “сприяння дотриманню та повазі до прав людини”. Вони направлені на врахування позицій усіх майбутніх учасників саміту, представлення їхніх ідей і пропозицій.

Читайте також