Як лікуватися грамотно і заощадити кошти. Десять порад від лікаря

Як лікуватися грамотно і заощадити кошти. Десять порад від лікаря

Чи все є ліками, що продають в аптеці? На це питання спробували відповісти лікар Дмитро Скіргіко та медхімік і кейс-менеджер Fight For Right Олександр Нікулін під час вебінару «Вберегти гаманець і нервову систему».

Отже, важливі поради для лікування під час війни.

  1. Програма медичних гарантій навіть у час повномасштабної війни продовжує функціонувати, а доступ до безоплатної медичної допомоги можуть отримати всі, хто цього потребує, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

  2. Держава створила умови, щоб навіть без декларації із сімейним лікарем, пацієнти за місцем фактичного проживання могли отримати необхідні консультації, безоплатно зробити аналізи, скористатись програмою «Доступні ліки» тощо.
  3. БАДи або Біологічно активні добавки не є лікарським засобом, тобто терапевтично ефекту не мають. Іншими словами – вони не здатні вилікувати жодну хворобу. Вони можуть бути лише як доповнення до щоденного раціону харчування. Якісних досліджень, які б показували хоч трохи значимий терапевтичний ефект від прийому бадів, не існує. Єдиний контроль, який проходять БАДи, це безпечність для вживання в їжу.
  4. Те саме стосується і полівітамінних комплексів. Наявні наукові дані вказують на те, що у здорової людини полівітамінні добавки не зменшують ризик захворювання на рак, середцево-судинні захворювання або інші хвороби, і регулярне вживання їх не потрібне. Так, аналіз за участю 450 тисяч людей свідчить, що полівітаміни не знижують ризик серцевих захворювань та раку. Також було науково доведено, що добавки, що містять вітамін Е та бетакаротин, можуть бути шкідливими, особливо у великих дозах.
  5. «Корвалол» і «Валеріана». Стосовно корвалолу не існує наукових досліджень, які б доводили його ефективність. Як і інші препарати, що містять наркотичні речовини, корвалол викликає звикання, й при тривалому прийомі для досягнення попереднього ефекту пацієнту потрібне поступове збільшення його дози. При відмові після тривалого прийому виникає сильний абстинентний синдром. Пацієнти зі стенокардією відчувають страх смерті через біль у грудях і приймають корвалол та валокордин замість звернення до лікаря, що смертельно небезпечно для них через загрозу інфаркту міокарда. Що стосується валеріанки Метааналіз 2014-го року показує, що не було різниці між використанням валеріани чи будь-якої іншої фітотерапії в якості седативного засобу відмінної від плацебо. Високі дози екстракту валеріани можуть навпаки збільшувати тривожність.
  6. Гліцин – найпростіша амінокислота, якій приписують багато цілющих властивостей і найчастіше його намагаються застосовувати як заспокійливий засіб. Кокранівський огляд (Кокранівська співпраця – міжнародна некомерційна організація, що вивчає ефективність медичних засобів та методикред.) з використання гліцину при шизофренії говорить про недостатність даних щодо ефективності гліцину. При чому курс «лікування гліцином», прописаний в інструкції, може сягати до 30 діб. Для прикладу FDA (Управління з продовольства і медикаментів США – ред.) заборонило використання добавки гліцину в щоденному раціоні. Дослідження гліцину як препарату для покращення сну показали, що гліцин має певну активність, але в дозуванні 3г щоденно перед сном. В інструкції ж показано його приймати дозування до 300мг на день.
  7. Перекис водню ніколи не слід використовувати для лікування ран, тому що вона приносить більше шкоди, ніж користі. Хоча високореактивні хімічні речовини, такі як перекис водню, дійсно вбивають деякі бактерії, вони також завдають шкоди здоровим клітинам, які намагаються залікувати рану. У медичній літературі відсутні докази ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Ось більш концентрований розчин (від 30% і вище) чинитиме знезаражуючу дію, але тоді цілком ймовірно… заробите собі ще й хімічний опік.
  8. Противірусні засоби. На сьогодні не існує противірусних засобів з доведеною клінічною ефективністю. Окрім дуже специфічних ліків від ВІЛ, Гепатиту С та вірусу Герпесу. Зазвичай, ці противірусні препарати не продаються в аптеках у вільному доступі. Усі інші вірусні захворювання лікуються лише вакцинацією або ці віруси настільки слабкі, що наша імунна система сама здатна побороти якийсь із вірусів.
  9. Антибіотики – це лікарські засоби, що призначені для лікування бактеріальних інфекцій. Вони не ефективні проти вірусних або інших інфекцій. Кожен антибіотик ефективний лише проти певних бактерій. При виборі антибіотика для лікування людини з інфекцією лікарі оцінюють, які бактерії можуть бути причиною. Наприклад, деякі інфекції викликані лише певними типами бактерій. Іноді один антибіотик передбачувано ефективний проти всіх бактерій, які, швидше за все, викликають інфекцію, і тому подальше тестування може не знадобитися. Через широке та неправильне використання антибіотиків бактерії постійно піддаються впливу цих препаратів. Хоча багато бактерій помирають при дії антибіотиків, деякі розвивають стійкість до дії ліків. Антибіотики необхідно приймати доти, доки інфекційні бактерії не будуть виведені з організму, що може статися через кілька днів після зникнення симптомів. Антибіотики зрідка призначаються не менше 5 днів. (Винятком є деякі неускладнені інфекції сечовивідних шляхів.) Занадто раннє припинення лікування може призвести до повернення інфекції.
  10. Гомеопатія. Тут усе просто – гомеопатія псевдо-наука, гомеопатія не працює.

Fight For Right надає екстрену разову допомогу ліками людям з інвалідністю 1 та 2 групи в регіони, де через активні бойові дії наразі немає доступу до медицини. Допомога ліками для 3 групи, так само, як і допомога в інших регіонах, обговорюється в кожному випадку індивідуально. Ми забезпечуємо тільки необхідними ліками за призначенням лікаря, пов’язаними з основним захворюванням та інвалідністю.

Читайте також