Жінки, які змінювали світ. Женев’єва Колфілд

Жінки, які змінювали світ. Женев’єва Колфілд

Міс Женев’єва Колфілд (Miss Genevieve Caulfield, 1888 – 1972) – засновниця школи для сліпих у Таїланді (1938).

Женев’єва втратила зір у два місяці. Вона спочатку навчалася у знаменитій школі Перкінса у Бостоні, потім закінчила школу для сліпих в Овербруці, Філадельфія. На початку ХХ століття навіть у США мало хто з людей з інвалідністю міг набути освіту.

Однак ще 1905 року дівчина вирішила переїхати до Японії і викладати там англійську мову. Однак до здійснення власної мрії Женев’єва була спочатку зарахована до Трініті-коледжу у Вашингтоні, Колумбія, звідки перейшла до Колумбійського університету, ставши першою незрячою студенткою у ньому. У віці 27 років вона закінчила педагогічний коледж Колумбійського університету. Спочатку Колфілд заробляла приватними уроками англійської у Нью-Йорку, а 1923 року переїхала до Японії, де викладала англійську у Токіо. Вона взяла на виховання японську дівчинку Харуко.

В Японії Женев’єва зустріла тайських фахівців, які тут навчалися. Вони запевняли жінку, що в Таїланді немає сліпих. Пам’ятаючи власне дитинство і проблеми незрячих, Женев’єва ухвалила собі заснувати школу для них у цій країні. Але 1936 року урядовці Таїланду відхилили її ініціативу. Зібравши лекціями 800 доларів у США, Колфілд повернулася за два роки разом із Харуко. Харуко вже набула освіти вчительки незрячих. Женев’єва сама адаптувала алфавіт Брайля до тайської мови, вони привезли до Таїланду пристрої і обладнання для навчання незрячих, в тому числі рельєфні карти. Цього разу Женев’єві вдалося зацікавити членів королівської родини. Вона навчала незрячу принцесу, дочку принца Дамронга, яка мала також часткову втрату слуху. Перша учениця навчилася читати й писати Брайлем, а також плести. Цей успіх дозволив створити школу. На початку учнів було 20, і разом з ними Женев’єва Колфілд пережила роки війни і зберегла дітей та школу, перебуваючи під домашнім арештом. 1943 року вчителькою англійської мови у школі для сліпих у Бангкоку стала одна з тайських принцес, що значно підвищило авторитет закладу.

Женев’єва Колфілд отримала філіппінську премію Рамона Магсайсая за міжнародне взаєморозуміння (1961) і Президентську медаль свободи від президента США Ліндона Джонсона (1963). Вона померла у Бангкоку 1972 року.

Зараз школа для незрячих у Бангкоку розрахована на 200 учнів, а у дворі школи стоїть пам’ятник Женев’єві Колфілд.

Авторка:
Юлія Патлань

Читайте також