Чому сьогодні важливо називати людей людьми — Тетяна Герасимова про коректну термінологію

Чому сьогодні важливо називати людей людьми — Тетяна Герасимова про коректну термінологію

Пандемія чи війна – не привід робити людей з інвалідністю об’єктами благодійності. У цьому переконана Тетяна Герасимова, правозахисниця Fight For Right, координаторка школи ЛІДЕРКА.

На вебінарі “Від обмежених можливостей до людської гідності: коректна термінологія” експертка розповіла про зміни у сприйнятті інвалідності за останні кілька століть, коректну термінологію та свій досвід.

Таня сама пройшла всі етапи становлення від «бідної дитинки, інваліда, обмежених можливостей» до людини, яка усвідомлює інвалідність як свій соціальний статус.

Люди з інвалідністю — герої чи нещасні? Тетяна Герасимова розповідає, чому ці дві крайнощі насправді, однаково погані та маніпулятивні, пояснюючи на прикладі зображення людей з інвалідністю в кіно- та медіаіндустрії:

“Люди з інвалідністю у кіно? Окей — ми покличимо вас зніматися у фільми жахів. Від 30-х до сьогодні люди з інвалідністю у кінематографі — це герої фільмів жахів, лиш у найкращому випадку — фентезі. А вірусні відео, в яких маніпулюють людьми з інвалідністю? Все це — прояви об’єктивізації людей з інвалідністю на користь людини без інвалідності. Коли людина з інвалідністю стає об’єктом жалості”.

Справді, люди з інвалідністю можуть потребувати трохи іншого підходу, і найперше — в створенні додаткових умов, щоб скористатися своїми правами на рівні з іншими, переконана правозахисниця.

Захід відбувся за підтримки Primate’s World Relief and Development Fund

Читайте також