Рада безбар’єрності при Кабміні: про результати та плани

Рада безбар’єрності при Кабміні: про результати та плани

Під час повномасштабної війни питання доступності інформації та інфраструктури критично вплинули на життя українців та українок з інвалідністю. Крім того, стрімко зростає кількість людей з інвалідністю – військові та цивільні щодня отримують травми внаслідок воєнних дій. На сьогодні, згідно з недавніми даними Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду, кількість людей з інвалідністю зросла майже на 27 тисяч.

15 лютого Голова громадської організації Fight For Right Юлія Сачук доєдналася до засідання Ради безбарʼєрності при Кабміні, і є її членкинею. У засіданні взяла участь Перша леді України Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та представники профільних міністерств. Під час засідання, зокрема, обговорили кроки щодо реалізації Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору на 2023-2024 роки.

“Майже кожен особисто стикнувся з евакуацією, зі всіма незручностями вокзалів, транспорту, високих поверхів. І всі ми відчуваємо безліч невидимих бар’єрів війни. Це може бути брак інформації, неможливість працювати чи вчитися, економічна невпевненість”

Підкреслила Олена Зеленська говорячи про виклики війни та акцентуючи на тому, що доступне середовище зараз актуальне для всіх українців та українок, з інвалідністю та без.

Fight For Right підтримує зусилля уряду та ініціативу Першої леді в просуванні доступного середовища, та наголошує, що питання фізичної та інформаційної доступності має стати в центрі планів з відбудови України.

Читайте також