Зінаїда Логвинченко: найкраще що відбулося – це зміни в собі, в своїх можливостях.

Мене звати Зінаїда я живу у місті Херсон та завдяки школі “ЛІДЕРКА” на три тижні переїхала до Києва і працювала у Центральній виборчій комісії.
У 2012 році я закінчила НПУ їм. М.П.Драгоманова, а з 2011 року працюю в Херсонській спеціальній школі ХОР. Беру активну участь у житті школи для покращення навчально-виховного процесу учнів з порушенням слуху. Люблю проводити час з родиною.

Я ніколи не співпрацювала з правозахисними організаціями та не приймала участі у подібних тренінгах або школах. Це для мене було щось нове. Маючи ідеї та досвід, який необхідний у створенні безбар’єрного простору України, зацікавленість та підтримка колег і рідних була поштовхом до подачі заявки на участь у школі «ЛІДЕРКА».

Відбір до школи проходив на конкурсній основі, де я потрапила у п’ятнадцятку учениць другої всеукраїнської школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА». Але, це був лише перший крок. У травні місяці в м. Київ проходила 4-денна школа. Нам, учасницям випала нагода вчитися у найкращих жінок-лідерок України. Деякі з них увійшли до рейтингу журналу Фокус “100 найвпливовіших жінок України” а саме: Марина Лазебна- міністерка соціальної політики України, Іванна Климпуш-Цинцадзе-народна депутатка(«Європейська солідарність») голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України в Євросоюз та Айвазовська Ольга – голова правління Громадянської мережа ОПОРА. А також, активістки, підприємниці, політикині та багато інших. Вони ділилися з нами своїм професійним та життєвим досвідом, давали корисні поради, які будуть важливими та актуальними протягом усього життя.

У програмі школи були також тренінги з фасілітаторкою Яною Салаховою, яка є очільницею ГО «Театр змін», бізнес вечеря, візит до Міністерства соціальної політики та зустріч із Міністеркою Мариною Лазебною. Навчання було з насиченим графіком, у присутності перекладачок жестової мови, що покращило сприйняття інформації.

Після закінчення школи ми всі отримали фінальне завдання і експертна комісія обрала п’ятірку випускниць які отримали стипендію на стажування у центральних органах влади.
З 26 липня до 13 серпня 2021р. я проходила трьох тижневе стажування в управлінні консультативного-забезпечення секретаріату Центральної виборчої комісії.

Працюючи за індивідуальним планом мені доводилося проводити тестування оффлайн програми «Конструктор документів для місцевих виборів»; брати участь в опрацюванні звернень з питань, пов’язаних з організацією навчання та підвищення правової культури учасників виборчого і референдумного процесів та підготовки проектів відповідей на них; допомагати з підготовкою проектів актів щодо організації підготовки та проведення загальнодержавних виборів; розробкою заходів спрямованих на підвищення правової культури учасників виборчого процесу.
Це стажування дало мені можливість ознайомитись з цікавою роботою Центральної виборчої комісії, приємними людьми та отримати надзвичайний життєвий досвід.

Крім того, проживання три тижні в Києві подарували незабутні, приємні прогулянки містом. Спілкування з успішними, гарними, цілеспрямованими учасницями та організаторками проєкту. Це все і є та пригода, яку я бажаю кожному і кожній пройти в своєму житті!
Найкраще що відбулося – це зміни в собі в своїх можливостях, можно сказати, що світ став ще більшим!
Я впевнена, що з допомогою подібних проектів, команда Fight For Right зробить все можливе, аби інвалідність не вважалася обмеженням, а її наявність не впливала на якість життя.
Блог підготувала: Зінаїда Логвинченко, випускниця школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА», стажерка Центральної виборчої комісії.
Публікація в рамках проєкту «Школа політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю «ЛІДЕРКА», що реалізується за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.