П’ять топ-подій літа від команди Fight For Right

П’ять топ-подій літа від команди Fight For Right

Літо 2022 в умовах повномасштабного російського вторгнення для України виявилося непростим. Атинськ, Вінниця, Краматорськ, Кременчук, Оленівка, Харків, Миколаїв, Херсонщина… Та навіть після півріччя повномасштабної війни українці й українки вистояли й продовжили боротьбу.

Боротьбу за права та кожне життя людини з інвалідністю продовжила й команда громадської організації Fight For Right. Тож розповідаємо про п’ять топ-подій літа 2022.

1. Copenhagen Democracy Summit та зустріч Obama Leaders

Юлія Сачук та Барак Обама

Голова організації Fight For Right Юлія Сачук взяла участь у Копенгагенському демократичному Саміті (Copenhagen Democracy Summit 2022).

Цей захід традиційно відвідують видатні особистості з усього світу, які займаються розвитком демократії. На Саміт були запрошені й учасники й учасниць програми лідерства від Obama Foundation, однією з яких є і Юлія.

Під час саміту в Копенгагені я представляла спільноту українців з інвалідністю, за життя яких ми у Fight For Right боремося від самого початку війни”, – прокоментувала Юлія і додала:

“Неабияка увага приділяється впливу технологій на стан демократії. Моїм завдання було говорити про важливі для моєї спільноти людей з інвалідністю та держави речі, звертати увагу на інклюзивність та необхідність підтримки України, нашу потребу в наданні озброєння та здійснення більшого тиску на росію”.

Під час воркшопу з Президентом Обамою для Obama Leaders Юлія Сачук мала нагоду представити Бараку Обамі публікацію про жінок з інвалідністю під час війни.

2 та 3. Україна – кандидатка в ЄС та ратифікація Стамбульської конвенції

24 червня Україна на саміті в Брюсселі отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. Рішення було схвалено на основі рекомендації Європейської комісії, наданої 17 червня.

“Важливо відзначити, що кандидатство означає більший контроль Європейського Союзу за відбудовою України в післявоєнний період. Ми маємо опиратися на принципи прав людини, а по-простому – доступності. Тож нашій владі доведеться докладати більше зусиль для того, аби Україна була кращою не лише на папері, а й на практиці”, – зазначила адвокаційниця Fight For Right Ірина Федорович.

Ратифікація Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами було однією із вимогою, щоб отримати кандидатство нашої держави в ЄС. Водночас цього б не сталося, якби не потужний рух громадськості, зокрема жінок з інвалідністю, за підтримку цього важливого документу.

4. Fight For Right – двічі в ООН

16 червня разом з міжнародною спільнотою людей з інвалідністю у рамках 15-ї конференції держав-учасниць Конвенції про права людей з інвалідністю Fight For Right провела сайд-івент “Leading emergency response in Ukraine: from people with disabilities to people with disabilities” (“Очолити екстренне реагування під час війни росії проти України: люди з інвалідністю для людей з інвалідністю”).

Юлія Сачук прокоментувала: “Війна росії проти України показала, що люди з інвалідністю більше не хочуть бути лише об’єктами гуманітарної допомоги, а є рівноправними партнерами у цьому процесі. Під час розробки будь-якого механізму екстренного реагування для людей з інвалідністю слід враховувати наш досвід та знання контексту. Та, незважаючи на стандарти, встановлені Міжвідомчим постійним комітетом та Конвенцією про права осіб з інвалідністю ООН, щодо пріоритезації людей з інвалідністю під час планування гуманітарної допомоги та реагування на кризи, ситуація в Україні показала, що ми далекі від такої реальності”.

Також, вже у серпні, команда Fight For Right доєдналася до 27-ї сесії Комітету ООН з прав людей з інвалідністю. Голова оранізації Юлія Сачук та адвокаційниці Вікторія Харченко й Ірина Федорович презентували досвід України з екстреного реагування. Зокрема, говорили про прогалини в міжнародному гуманітарному реагуванні на надзвичайну ситуацію, викликану російським повномасштабним вторгненням.

5. Зігрій турботою долучися до кампанії ТЕПЛО

Літо 2022 добігло кінця, попереду – непроста осінь і ще важча зима. Саме тому команда Fight For Right підготувалася заздалегідь і запустила кампанію ТЕПЛО зі збору коштів для придбання речей, які допоможуть зігрітися 5000 людей з інвалідністю цієї зими.

На зібрані кошти планується закупівля радіаторів опалення, термобілизну, електроковдри й електроплитки, грілки, термоси та фільтри для води.

Збір коштів відбувається через платформу кампанії ТЕПЛО

Долучайтеся до Fight For Right, щоб творити історію України разом!

Читайте також